Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Kombi

kowal, 13 lat temu
Silnik 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Rok produkcji 2003
Peugeot 307 I Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamika i brak efektu turbodziury, silnik ciagnie od samego poczatku
Przeniesienie napędu : Kolo dwumasowe w tym modelu to jedyna bolaczka, wadliwa konstrukcja firmy Valeo, dosyc szybko padaja bo juz nawet po 60 tys. km i zaczyna piszczec i szarpac przy odpalaniu. Peugeot wycofal sie z dwumasy w tym modelu i teraz montuje nowy zamiennik ze sztywnym kolem.
307 SW to fajny samochod rodzinny.
Bardzo fajny silnik o niezlej dynamice na nasze drogi, przy wyprzedzaniu idealny. Jeden i podstawowy warunek to taki ze trzeba lac paliwo \"bezsiarkowe\", zwykla ropa nie wchodzi w gre, po tym zaczynaja sie problemy, z ktorymi nie radza sobie nawet w ASO. W moim przypadku wymiana filtra paliwa (ktory byl zapchany po tankowaniu tzw zwyklej ropy) pomogla zaoszczedzic jakies 3-5 tys zl na ktore chcieli mnie naciagnac wlasnie w ASO.
Biegi wchodza precyzyjnie, wszystko niby ok, ale ja ja moze mam sluch zabardzo wyczulony i cos mi tam szumi.
Uklad jezdny badz kabina jest niezle wyciszona. Dopiero na szarpakach mechanik pokazal mi ze ma spore luzy na kocowkach drazkow i to mi stuka, ale przy tym przebiegu to ma prawo. W tylne osi mam popekane tuleje, wiem ze powinienem je wymienic ale na razie nic nie stuka.
bez wiekszych zastrzezen, aczkolwiek czasami przy parkowaniu mam wrazenie ze z przodu przydalyby sie czujniki parkowania, bo nigdy nie wiem gdzie ta maska sie konczy..
wszystko pod reka, nawet ten pilot do radia leze tam gdzie powinien. W innych samochodach jak jest sterowanie na kierownicy i na postoju jest ona skrecona to dochodzi do zabawnych sytuacji jak chcesz zciszyc radio. Tu tego problemu niema, przelcznik jest zawsze na miejscu.
klimatronic dziala prawidlowo i najlepiej ustawic go na AUTO
307 SW to rewelacja, to jest prawdziwy samochod rodzinny, przestronny, wygodny, komfortowy. Tu zadnych zastrzezen. Dla dzieciakow sporo bajerow jak specjalne poleczki na jedzenie, szklany dach, a dla rodzicow spory bagaznik i przestawiane fotele co juz sie kilka razy przydalo.
Do kabiny malo co dociera, kabina jest niezle wyciszona, mozna spokojnie cicho sluchac muzyki podczas jazdy.
Jak dla mnie wystarczajaca, ten samochod naprawde malo pali szczegolnie na trasie, w miescie jest gorzej, ale ja tez wolno nie jezdze wiec dla mnie ok. W zimie to musie zlapac temperature zeby spalanie spadlo ale to normalne w dieslu
brak uwag, oby tak dalej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW [l/100km]

6,6