Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Kombi

zukes, 16 lat temu
Silnik 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Rok produkcji 2003
Peugeot 307 I Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : wymiana sprzęgła po 30 tyś km.
Zawieszenie : łożysko przednie prawe po 50 tyś km.
Myślę że każdy samochód w dzisiejszych czasach nie jest bezawaryjny. Wszystko zależy od modelu na jki się trafi. Uważam że peugot 307sw 2.0 HDi nie zasługuje na tak wiele negatywnych opini. Trochę rozumiem tak zdenerwowanych właścicieli tych aut , chyba przed chwilą odwiedzili jakiś serwis peugota :-)).
jak dla mnie ten silnik jest OK. Mocy mi wwystarcza ( 110KM) , bez problemu odbywa się każde wyprzedzanie. Nie mogę dać oceny doskonałej bo to nie bmw7 albo mercedes klasy S
nie mam się do czego przyczepić.
wymiana łożyska trochę mnie zaskoczyła, ale czytając opinie o innych samochodach widzę że jest to dość częste w samochodach nowych ( stosowanie słabych materiałów i zarobek na częściach )
duży kont nachylenia przedniej szyby + solar dach jest super. Trochę przeszkadzają słupki przednie przy dużych łukach ale wszystko zależy od ustawienia fotela
jak do tej pory ninc się nie działo. i oby tak dalej.
naprawdę dużo przestrzeni tak z przodu i z tyłu. W porównaniu z innymi samochodami tej klasy bije ich na głowę
super nie mam się do czego przyczepić.
Naprawdę auto jest ekonomiczne. Na trasie do 130km/h pali ok 6 litrów. Miasto 7,5 litra. Autoryzowane serwisy : o zgrozo, fatalnie fatalnie i jeszcze raz fatalnie.
Problem ze zmieniarką cd - wymieniona po wizycie w serwisie i długich negocjacjach w ramach gwarancji.
Wymiana sprzęgła ( piszczenie przy gaszeniu silnika ) po 30 tyś . Po wymianie wszystko OK. Łożysko przednie prawe po 50 tyś.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW [l/100km]

6,6