Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Kombi

Rok produkcji 2007
Peugeot 307 II Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Mocny i cichy silnik
Układ hamulcowy : Przednie tarcze hamulcowe - wymiana po 30tys km
Inne : Czujnk cofania - bardzo niedokładny i nadwrażliwy.
Składanie (zwijanie) tylnej półki jest niewygodne. Pierwszy komentarz - dość entuzjastyczny - pisałem po pierwszych tys. km. Od tamtej pory jednak nie zmieniłem zbytnio opinii, a więc jest dobrze. Mimo uwag bardzo fajnie się jeździ tym autem, jest wygodne, szybkie.
Cicha praca
Wsteczny czasami kiepsko wchodzi, ale biegi do przodu \"zestrojone\" z moją techniką jazdy
Trochę na wybojach za mocno pracuje. Dla niektórych to zaleta, ale dla mnie - trochę za mało komfortu
Katastrofalnie szerokie słupki przednie zasłaniają mi widoczność z przodu. Za to lusterka ładnie pokazują co się dzieje z tyłu.
Nie mogę narzekać. Na początku było rzędu 5.7/100km, teraz ok. 6.1, ale to wina tego, że głównie jeżdżę po mieście.
Słaba wentylacja i klimatyzacja. Aby dobrze pracowały musi być nastawione na 2-3, a wtedy robi się głośno.
Bardzo dużo miejsca, komfortowo.
Zużycie paliwa małe, naprawy w ASO - jak to w każdym ASO - potwornie drogie. Ale jestem już po gwarancji i nie muszę tam jeździć.
Właściwie bez uwag.
Tarcze hamulcowe wymieniane już po 30tys km. Czujnik cofania (taśmowy) praktycznie nie działał poprawnie od początku (bardzo wrażliwy na wszelkie zabrudzenia, deszcz)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 90KM 66kW [l/100km]

5,9