Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Kombi

halloweed, 6 lat temu
Silnik 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 307 II Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Był naprawdę ok, przez 3 lata przejechałem ok 70tys km, w tym czasie tylko rozładowany akumulator unieruchomił auto (po 9 latach padł oryginalny). Palił mało, miejsca miał bardzo dużo i w kabinie i w bagażniku. Nie bałem się że gdzieś nie dojedzie albo nie wróci. Takie normalne auto. Drugi raz bym nie kupił bo nudny do bólu, mocno traci na wartości i ciężko go odsprzedać. Do jazdy przez dłuższy czas jest ok.
Mógłby być cichszy, mógłby się lepiej zbierać z niskich obrotów. Ciężko nim ruszyć dynamicznie spod świateł albo włączyć się do ruchu. Nie sprawiał najmniejszych problemów, jeździłem na syntetyku Shella i nic nie ubywało. Jedynie oring od odmy popuszczał i brudził olejem w okolicy przewodu powietrza.
Biegi nie haczyły. Problem miałem podczas zimy bo wybierak biegów lubił zamarzać i ie dał się przesunąć w bok (miałęm 1,2 albo 3,4, albo 5 i wsteczny). Wymieniłem na wybierak od 2.0HDi i mu przeszło.
307 z 1.6hdi nie nadaje się do szybkiej jazdy w zakrętach wiec w zasadzie nie ma co tu pisać. No może poza trwałością zawieszenia bo w ciągu 70tys km po różnych drogach tylko raz wymieniałem łączniki stabilizatora. Nic złego w zawieszeniu się nie działo.
Linia szyb umiarkowanie nisko przez co widoczność dookoła jest ok. Odjąłem jedną gwiazdkę za słupki A, które ograniczają widoczność przy zakrętach. Lusterka boczne w "dziwnym" położeniu blisko kierowcy - trzeba się przyzwyczaić i jest ok.
Przyciski na swoich miejscach, nie ma ich za dużo i nie trzeba szukać. Dla niskich osób problemem jest wysoko poprowadzona górna linia szyby przedniej. Nawet przy podniesieniu fotela kierowcy na maxa do góry słońce razi w oczy (blendy nie wystarczają).
U mnie 2x w krótkim czasie padła chłodnica klimy, poza tym nie mam uwag. Klimatyzacja 2 strefowa działała sprawnie, miała opcję odparowania przedniej szyby i ogrzewania tylnej. Regulacja w wystarczającym zakresie. Nic nie irytowało.
Auto nie wygląda z zewnątrz na przestrzeń, którą oferuje w środku. Miejsca jest w opór, można się zgubić :) Na tylnej kanapie również, miejsca na nogi i nad głową jest masa. Auto bardzo szerokie w środku. Bagażnik jest wystarczający żeby w 3 osoby spakować się na tydzień i zmieścić bagaże pod roletą bagażnika.
Mój pierwszy dizel więc nie byłem przyzwyczajony, ale auto jest momentami irytująco głośne. Zwłaszcza przy prędkościach miejskich rzędu 50-60km. Na 3 biegu wyje, na 4 się krztusi i dygocze. Cichnie powyżej 90, do 150km/h można spokojnie podróżować
Spalanie niskie, naprawy eksploatacyjne tanie (poza tylnymi tarczami jeśli masz wersję ze zintegrowanymi łożyskami jak moja). Nie miałem dużo usterek wiec nie wydałem wiele na naprawy ;)
Tu jest bardzo dobrze, prawdopodobnie nie znajdziesz tańszego auto z podobnym poziomem wyposażenia, jakości wykonania i rocznikiem.
Z drobnych to: padł rezystor na wiatraku chłodnicy, auto łapało temperaturę powyżej 80oC (naprawa ok 150zł). Przełącznik na kluczyku (nie dało się otworzyc auta). Szyby elektryczne żyły własnym życiem - pomaga przeczyszczenie styków na płytce. Zamarzający wybierak zmiany biegów. Jak na 3 lata i 70tys km to chyba niewiele. Reszta napraw dotyczyła zużycia eksploatacyjnego.
Wymieniałem na czas filtry i oleje i może dlatego mnie ominęło? :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 90KM 66kW [l/100km]

5,1