Ocena kierowcy - Peugeot 308 I Hatchback 5d

pch@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 VTi 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 308 I Hatchback 5d 1.6 VTi 120KM 88kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Inne : O dziwo,jakość wykończenia jest na bardzo wysokim poziomie...znowu idę postukać w drewienko bez lakieru...
Mało elastyczny silnik(żałuję,że nie zamówiłem wersji z turbiną i 150-cioma kucykami),stuki zawieszenia,zgrzytająca skrzynia i beznadziejne miejsce na napoje odbierają najwyższą notę.
Poza głośną pracą klawiatury po uruchomieniu silnika rano(myślę,że źle dobrano olej)kultura pracy jest zadowalająca,elastyczności natomiast brak,trzeba kręcić wysokie obroty żeby jechać lewym pasem.
Nic specjalnego,nawet precyzyjnie działa ale pod warunkiem,że biegi wrzucamy wolno.Przy jeździe dynamicznej potrafi zgrzytnąć.
Pewne prowadzenie na prostej i w zakrętach ale na nierównej drodze należy podgłośnić radio.
Bardzo dobra w każdym kierunku,nawet do góry(szklany dach).
Byłoby doskonale gdyby umiejscowienie uchwytów na napoje zaprojektowano w innym miejscu.
W połączeniu z dwustrefową klimatyzacją-majstersztyk.
Z punktu widzenia kierowcy i pasażera z przodu doskonale,dla podróżujących z tyłu,\"tylko\" dobrze.
Na biegu jałowym silnika nie słychać wcale,przy spokojnej jeździe jest bardzo cicho,podczas \"sesji zdjęciowej\" np.na krajowej ósemce (gierkówka) jest już głośniej choć znośnie.
Nie zdarzyło mi się jeszcze pojechać oszczędnie,tak od tankowania do tankowania,ale widzę duże możliwości dla chcących tanio jeździć.Przy jeździe z prędkością ok.90 km/h komputer pokazuje spalanie poniżej 5 l/100km,więc myślę że 5-5,5 litra w trasie jest realne,trzeba tylko chcieć i nie dać się sprowokować.
Wersja Grand Prix(klima dwustrefowa,elektryczne 4 szyby i lusterka+podgrzewane,cd/mp3,zmieniarka,czujnik parkowania/tył,szklany dach,alumki,alarm+super centralny zamek,skóra na kierownicy i gałce+mieszek lewarka zmiany biegów,schowek w podłokietniku,klimatyzowany schowek z przodu,lakier metalic,halogeny i jakieś tam jeszcze drobiazgi) za niecałe 57 tys...Przepłaciłem?
Jak na razie(3 miesiące i prawie 12 tys.km) jest doskonale...szukam niemalowanego drewna...
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTi 120KM 88kW [l/100km]