Ocena kierowcy - Peugeot 308 I Hatchback 5d

Silnik 1.6 VTi 120KM 88kW
Rok produkcji 2009
Peugeot 308 I Hatchback 5d 1.6 VTi 120KM 88kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : rewelacyjne hamulce i pięknie zestrojone ESP
Zawieszenie : Przekładnia kierownicza i elektryczna pompa wspomagania wadliwie działają. Samochód jest niestabilny trudno utrzymać kierunke jazdy na wprost.
Dośc udany samochód. Znacznie inne wrażenia z jady aniżeli 307. Dojrzalszy. Coś nie tak z przekładnia ale to juz mój drugi przypadek wiec mam wyrozumiałośc dla tego elementu.Poza tym żadnych usterek. Ważne też żeby zakładac dobre opony zimowe bo na tych tańszych czuć gorsze prowadzenie na suchym. Polecam michelin primacy alpin 3
Może być. Po uruchomieniu na zimno stukają elementy zmiennych faz rozrządu. tak około 10 sekund... Po dotarciu wszędzie oleju stukot znika. Na ciepło brzmi jak japoński. Elastyczność w normie ( ciekawostka że niekiedy lepiej ciągnie a niekiedy gorzej. Na tym samym baku paliwa. Coś ta elektronika dalej im szwankuje.
Skrzynia jak skrzynia. działa. Żadnych uwag do przełączania. Jedynie sprzęgło jakieś takie \"chropowate\"
HM czytając poprzedni wpis wiem co autor miała na myśli. potwierdzam myszkowanie auta, dodam wadliwe działanie progresji wspomagania. Potworna podatność na wiatr, trudność utrzymania kierunku na wprost na gładkim... Ogólnie lipa.. Ale.. to była usterka przekładni kierowniczej. Wymieniono na gwarancji po kilku tysiącach kilometrów. Ten samochód po wymianie przekładni jedzie jak po szynach. ( koła 16 . Proponuję aby poprzednik zrobił to samo. Zawieszenie jak to zwykle w nowych peugeotach. Dośc głośnie, raz stuknie raz nie itd. Ale w porównaniu do 307 znacząca poprawa. Prowadzenie ( po naprawie ) bardzo pewne. Po autostradzie czy 130 czy 180 nie ma różnicy. Trzeba tylko koła perfekcyjnie wyważać z testem drogowym w profesjonalnych serwisach.
Słupki przednie.....Masakra Gorzej niz w 407
Grzeje i chłodzi. Utrzymuje zadany poziom. Spełnia dobrze swoja funkcje.
Jeżdżę sam lub we 2 wiec dla nas super
Szum wiatru zbyt duży. Wrażenie jakby z tyłu szyba była uchylona na milimetr albo krzywe ulszczelki. Ale niestety nie. Silnik powyżej 170 dokucza. Spkój do 150. Brakuje temu auto sporo do pojazdu klasy średniej. Ale po coś te klasy wymyslono. Różnica musi być.
Miasto 9-9,5 Trasa zależy jak spokojna jazda to 5,8, jak szybciej to 6,5. Jak konkretnie rwę do przodu to 7,5 Jak na ten silnik i porównując do konkurencji jest super! Pewnego razu 100 km przejechałem spokojnym trybem ze spalaniem 4,8.
Pozytywna w przypadku promocji. 54 tys za wersje Premium z ESP. ( samochód był z bieżącego roku )
Tylko przekładnia jakaś lewa była. Jak na peugeota to nie jest dużo :)W 307 miałem dokładnie tego samego pecha....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTi 120KM 88kW [l/100km]

6,7