Ocena kierowcy - Peugeot 308 I Hatchback 5d

ZiemoVit, 15 lat temu
Silnik 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 308 I Hatchback 5d 1.6 HDi FAP 92KM 68kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Testowałęm Astre III 1.3 CDTI kombi, Huyndaia i30 CW, Kie Cee\'da SW - stosunek jakości, przestrzeni i konfortu do ceny zdecydowanie wygrywa 308 kombi!!!
Rewelacyjne wnętrze, przestrzeń i łatwość prowadzenia dzięki doskonałej widoczności i odpowiednio sztywnego (naprawdę konfortowego) zawieszenia. Silnik zaskakuje momentem obrotowym co po przejściu z teoretycznie mocnejszego Opla (101 KM) daje wrażenie auta znacznie mocniejszego niż jest w rzeczywistości.
Kultury cięzko mi ocenić - do tej pory nie miałem diesla, elastyczność rewelacyjna w zakresie 1800 - 3500 obr/min.
Chodzi jak ma chodzić, daje przyjemny opór, ciężko pomyłkowo wbić bieg. Do tych z Cee\'da i i30 trochę jej brakuje finezji.
Po nijakim Oplu Astra II - doskonały.
Chyba największy atut - doskonała.
Pasuje
Działa, choć nie sprawdzałem jej przy mrozie -25C. Rewelacją jest dwustrefowość klimatyzacji pozwalająca na obniżenie ilości nieporozumień z żoną.
Żaden z testowanych samochodów nie mógł się pochwalić taką ilością miejsca dla pasażerów: Astra przytłaczała, Huyndai linię okien miał za wysoko, a Kia mimo porównywalnych wymiarów nie dawała poczucia przestrzeni.
Na diesla nie ma rady w tej klasie, jesynie Huyndaj był odczuwalnie cichszy.
Dojazdy do pracy to odcinek 35 km - jak dotą spalanie na poziomie 4.5 - 4.6 jest normą przy normalnej jeździe. Wynik ten jest dla mnie w pełni zadowalający uwzględniając wielkość auta.
Chciałem kupić Kie Cee\'da - Peugeot nie odbiegał ceną (różnica 500 zł na korzyść Peugeota przy praktycznie takim samym wyposażeniu!!!!).
Na razie cięzko ocenić
Na razie ciężko ocenić