Ocena kierowcy - Peugeot 308 I Hatchback 5d

Silnik 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Rok produkcji 2010
Peugeot 308 I Hatchback 5d 1.6 HDi FAP 92KM 68kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Super kultura pracy i rewelacyjnie niskie spalanie
Zawieszenie : głośne podczas pokonywania przeszkód
Przeniesienie napędu : skrzynia mogłaby pracować zwiększą precyzją
Rewelacja auto za te pieniądze (ok.65tys z klimą), starannie wykończony, materiały wykraczają poza standard w tej klasie. Silnik niezwykle ekonomiczny (śr. około 4,8l/100km), zadowalająco elastyczny jak na tę moc i ponadprzeciętnie kulturalny jak na ropę. Przestrzeń w kabinie spora, widoczność dzięki dużym bocznym szybom b. dobra. Jedyną jak na tę chwilę wada, to zawieszenie. Zbyt głośne. Na równej drodze daje spore rezerwy, jednak nasze nawierzchnie przenoszone są do środka kabiny. Polecam to auto! Ogólnie same pozytywy!
Nie oceniając do końca osiągów (90KM w aucie 1300kg) kultura pracy i elastyczność (80-120kmh na V biegu = 13s) prezentują naprawdę wysoki poziom.
Poprzednie auto firmowe (Corsa D) miało zdecydowanie lepszą precyzję wrzucania biegów.Jednak poza tym bez zarzutów.
Jak na Peugeota robi wrażenie. Nie jest dobitnie twardo, ale zakręty można pokonywać dość odważnie.
Z każdej strony jest okay. Przednie słupki są wąskie a boczne szyby mają dużą powierzchnię.
Hm, bez problemu.
Klima nawet tego lata dawała radę, jadnak duża powierzchnia szyb robi swoje.
Z przodu - rewalacja, z tyłu i bagażnik niczego sobie.
Silnik a i owszem, zawieszenie już nie.
Przeglądy co 20tyś. Zużycie paliwa. średnie odkąd używam tego auto wynosi ok 4,7-4,8.Rekord niskiego spalania - 4,4, więc zasięg na 1 baku (60l) wynosi ponad 1300!. Szok. Nie jechałem jeszcze autostradą ze stałą predkością i jestem przekonany, że spalanie spałoby do ok. 4-4,2l
20tyś - poza przeglądem i wymianą żarówki właśnie na tym przegladzie - nic. Nie musiałem nawet dolać choćby kropli oleju do silnika.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi FAP 92KM 68kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Peugeot 308 I Hatchback 5d 1.6 HDi FAP 92KM 68kW