Ocena kierowcy - Peugeot 308 II Hatchback 5d

Silnik 1.2 PureTech 130KM 96kW
Rok produkcji 2015
Peugeot 308 II Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, oszczędny, ładnie brzmi
Nadal uważam, że to jest całkiem dobre auto, jednak po dodatkowych 15tys km pojawiło się kilka ale...
Naprawdę fajny dynamiczny, oszczędny, ładnie brzmi nawet na wyższych obrotach ale... patrz drobne usterki.
Jest dobra, lepsze spotkałem tylko w fordzie i w VW nie oceniam jej na 5 ponieważ ta aluminiowa gałka zmiany biegów szczególnie teraz w zimę jest bardzo nieprzyjemna.
Po prostu świetny mała kierownica świetne wyczucie auta - idealnie jak dla mnie.
Z czujnikami parkowania z tyłu jest super, żałuję tylko, że nie mam czujników martwego pola.
Ekran dotykowy na którym robi się niemal wszystko wymaga przyzwyczajenia ale potem już jest wszystko bardzo dobrze.
W lato nawet przy +30 klima daję sobie bardzo dobrze radę a w zimę silnik szybko się nagrzewa i po 2-4min leci ciepłe powietrze z nawiewów.
Mam 186cm z tyłu sam za sobą się mieszczę generalnie dla 5 osób może być minimalnie za ciasno.
Cicho nawet przy 140km/h.
Sam nie wiem szczerze mówiąc - patrz usterki
Za 75tys po rabatach mam najmocniejszy silnik, navi, lusterka składane elektryczne, felgi wzór Topaze 16", jedyne czego mi brak to dach panoramiczny.
Czasami po zmianie biegu i dodawaniu gazu auto traci moc zaczyna się lekko dusić tak przez 2-3 sekundy, w serwisie powiedzieli, że to jakieś tam opóźnienie w silniku żeby się nie martwić, że tak ma być... Jeśli ktoś może powiedzieć czemu tak się dzieje proszę o komentarz. Dodatkowo to z czym w serwisie nie byłem a objawiło się dosłownie parę dni temu. Pedał sprzęgła czasem skrzypi... Pierdoła ale denerwuje w nowym aucie. Dodatkowo hamulce zaczęły piszczeć przy hamowaniu.
Tak jak wcześniej pisałem wymieniana była belka tylna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 130KM 96kW [l/100km]

6,4