Ocena kierowcy - Peugeot 308 II Hatchback 5d

Silnik 1.6 THP 125KM 92kW
Rok produkcji 2014
Peugeot 308 II Hatchback 5d 1.6 THP 125KM 92kW 2013-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Marna jakość.
Gdybym dziś miał kupić nowe 308 to z innym silnikiem i skrzynią automatyczną.
Silnik dość elastyczny, ciągnie od prawie samego dołu. Dobry do jazdy po mieście i w trasę, o ile nie trzeba wyprzedzać. Niestety silnik jest dość usterkowy. 3 x wymieniany rozrząd i w dalszym ciągu go czasami słychać. Czyszczone kanały dolotowe z nagaru, ale to chyba wynika ze specyfiki silników z bezpośrednim wtryskiem. Pompa paliwa też została wymieniona (ponoć przez kiepskiej jakości paliwo zatankowane na Shellu).
Dobrze dobrane przełożenia. Niestety skrzynia jest nieprecyzyjna, szczególnie drugi bieg. Poza tym ta aluminiowa gałka ... zimną nie da się tego używać.
Dobry, komfortowy. Czasami w zakręcie tył zachowuje się nerwowo, gdy wpadnie w dziurę.
Dobra, choć czasami mam problemy z widokiem w okolicach słupka A. Tylna szyba mała, ale sprawę ratują czujniki parkowania.
Wszystkie przyciski i przełączniki rozłożone intuicyjnie. Bardzo podoba mi się mała kierownica i zegary nad nią. Brakuje miejsca na kubek termiczny. Jedynie kubek papierowy pasuje.
Dobrze chłodzi i odparowuje szyby. Za wolno się nagrzewa, co jest dziwne jak na benzynę. Byłem z tą sprawą w serwisie, ale tam zostało stwierdzone, że wszystko działa jak trzeba.
Miejsca w pierwszym rzędzie wystarczająco. Córka jeździ w drugim rzędzie w foteliku i nie narzeka.
Deska bardzo dobrze spasowana. Nic nie puka, nie trzeszczy. Wygląda jak nowa. Komora silnika dobrze wyciszona.
Gdybym musiał zapłacić z własnej kieszeni za wszystkie naprawy to ocena byłaby co najmniej kolejne 2 oczka w dół. Gwarancja pokryła koszty. Pali rozsądne ilości paliwa.
To mój pierwszy Francuz i byłem sceptycznie nastawiony do tego samochodu (samochód dziewczyny). Dziś pomimo kilku uciążliwych wpadek z silnikiem bardzo mocno bym rozważył zakup kolejnego Francuza. Za fajną cenę mamy fajny samochód.
Nie zdarzają się.
Gdyby nie ten silnik.