Ocena kierowcy - Peugeot 308 II Hatchback 5d

Rok produkcji 2014
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 308 II Hatchback 5d 1.6 THP 125KM 92kW 2013-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Musze zweryfikować swoją bardzo dobrą ocenę wystawioną parę lat temu. Niestety auto jest problematyczne , chimeryczne- występuje szereg denerwujących usterek , które czasami są a czasami nie. Głównie chodzi o pracę silnika na biegu jałowym coś szarpie trzęsie przerywa , jakieś tarcia po rozgrzaniu jednostki . Aso na gwarancji nie rozwiązało problemów , sam wymieniłem pompę wysokiego ciśnienia , rozrząd, pompę wody . W kabinie marszczy się plastikowa ozdobna obwódka pod wyświetlaczem . Powiem szczerze że byłbym w stanie naprawić usterki , ale nawet nie ma gwarancji że po wymianie części auto będzie chodziło ja zegarek bez szarpnięć , przerw i wibracji. Mechanicy rozkładają ręce i radzą sprzedać. Volkswagen to chociaż opracował technologie naprawy (drogą) ,ale opracował na zużycie oleju w swoich TSi . Tutaj technologie thp zarzucono - zastąpiono puretech.
Mimo usterek silnik o dziwo dobrze się zbiera i jest wystarczająco elastyczny i żwawy.
Nie wiem czy to skrzynia wyje jak w starym jelczu, ale wyje w zakresie 1600-1900 obr/min , wymieniłem olej i dodałem ceramizer - nic nie pomogło.
Myślałem że będzie słabo ale jest nieźle.
Dobre.
Byłbym zadowolony jak bym go kupił w cenie 30 tys. jako nowy , bo wydać ok. 60 tys. za taki samochód to nonsens.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 125KM 92kW [l/100km]

6,4