Ocena kierowcy - Peugeot 4007

Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 4007 2.4 170KM 125kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów rewelacja
Jest to mój drugi SUV po przedni Q5 musiałem sprzedać po dwóch latach ponieważ wartość napraw przewyższa wartość samochodu. Na szczęście trafiłem na Peugeota, przejechałem nim 290 000 z czego połowa na LPG. Z silnikiem ani ze skrzynią biegów nigdy nie miałem problemów. Olej w skrzyni cvt co 60 000 zmieniam ,w silniku co 10-15.Jedyna wada to co 3 -4 lata tłumik koroduje, A tak poza tym wszystko prawidłowo działa.
Bardzo dobry silnik przyjemny w eksploatacji na łańcuchu rozrządu, spalanie jak na taki duży silnik po pojemności 2.4 i 170 koni w automacie max 10 litrów benzyny 12 LPG 50% miasto 50% trasa , dodam że nie pobiera oleju silnik w Audi jakiś błąd był fabryczny że izra mi spadła olej tutaj tego nie ma,
Skrzynia to jest najlepszy element tego samochodu ,bardzo Cicha i bezawaryjna, na autostradzie auto ma bardzo niskie obroty ,sama przyjemność jazda z taką skrzynią.
Tutaj uważam że jest jak dla mnie zbyt twardo po przesiadce z Audi. W zakrętach i na równych autostradach super ale po dziurawych drogach trochę sztywno
Jak na razie mimo wieku bez korozji
Widoczność bardzo dobra z każdej strony bardzo wysoko się siedzi
Wszystko ok
Wszystko ok
Bardzo dużo miejsca chyba że rozłożymy trzeci rząd siedzeń wtedy jak 7 osób wejdzie to mało miejsca na bagaż
bardzo dobre porównywalne do Audi
Awarii żadnych Nie miałem odpukać ceny części eksploatacyjnych porównywalne do aut miejskich dużo tańsze na pewno niż Audi
Tutaj znakomicie za niewielkie pieniądze zostajemy super wóz dodatkowo bardzo małe straty wartości
Przez cały okres eksploatacji tarcze klocki oleje filtry świece zapłonowe dwa razy oraz raz remont zawieszenia przedniego ale tylko drążki i tuleje gumowe,
Odpukać brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 170KM 125kW [l/100km]