Ocena kierowcy - Peugeot 4007

Pucio, 14 lat temu
Silnik 2.2 HDi 160KM 118kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 4007 2.2 HDi 160KM 118kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Fajnie, że możemy sami zadecydować za pomocą pokrętła, na ile kół ma być napędzany pojazd - inne SUV-y rzadko posiadają taką możliwość.
Jak na razie przejechałem tym samochodem 20 000 km i jestem bardzo zadowolony z jego kupna. Zdecydowanie spełnia on moje wymagania i daje ogromną frajdę - jazda nim to czysta przyjemność.
Silnik nie ma dwóch turbosprężarek (tak jak np. w 407-ce), przez co ma nieco niższą moc - 156 zamiast 170 KM, ale w zamian podwyższono moment obrotowy z 370 do 380 Nm przy 2000 obr/min. Przy mocniejszym wciśnięciu gazu silnik ochoczo zabiera się do pracy, a towarzyszący mu gwizd turbiny nie irytuje. Bardzo dobra elastyczność.
Nie ma co się rozpisywać - skrzynia biegów pracuje bez haczeń, ma krótkie skoki i pewnie \"wchodzi\" w wybrane przełożenia.
Auto pozytywnie mnie pod tym względem zaskoczyło. Bardzo pewnie się prowadzi, nie ma mowy o żadnej nad- , czy podsterowności - niewątpliwie jest to zasługa dość sprężystego resorowania. Całości dopełnia bezpośredni układ kierowniczy.
Widok do przodu i na boki - bez zastrzeżeń, ale przy cofaniu niewiele zobaczymy przez małą, jajowatą szybę. Na szczęście w samochodzie mam kamerę cofania (standard z nawigacją) i szczerze ją Wam polecam - bez niej ciężko byłoby mi manewrować tym sporym autem.
Mnóstwo schowków, dzięki czemu zawsze wszystko jest pod ręką. Niewiele przycisków sprawia, że obsługa jest intuicyjna.
Pierwszy raz spotkałem się z klimatyzacją działającą tak szybko i efektywnie. Szkoda tylko, że nie jest dwustrefowa.
W tym samochodzie bez problemu przewiezie się 5 osób w dogodnych warunkach. Czasami też przydaje się dodatkowy 3. rząd siedzeń.
Auto jest nieźle wyciszone, ale są pod tym względem lepsi konkurenci.
Peugeotowi należą się słowa uznania za ten silnik. Choć w miejskich korkach spalanie lubi \"podskoczyć\", w trasie nie przekracza 6,5 litra/100 km. Jadąc bardzo oszczędnie - 80km/h na 6. biegu i włączonym tempomacie spalanie wyniosło zaledwie 5.3 l/100 km.
Wysoka cena jest spowodowana akcyzą, ale rekompensuje ją kompletne wyposażenie.
Małym problemem była wydająca rozmaite brzęki i trzaski na nierównościach górna część podłokietnika. W ASO okazało się, że była niedokładnie zamocowana. Usterkę w ramach gwarancji nieodpłatnie usunięto w ciągu 15 min. Poza tym samochód sprawuje się nienagannie.
Do tej pory nie wystąpiła żadna poważna usterka :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi 160KM 118kW [l/100km]

6,4