Ocena kierowcy - Peugeot 4007

basik, 12 lat temu
Silnik 2.2 HDi 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Peugeot 4007 2.2 HDi 160KM 118kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : jak ładnie zbiera sie ten silnk.
Moim zdaniem super samochód choć nie bez wad ale do zaakceptowania przy świadomym wyborze i kupowaniu samochodu zgodnie z potrzebami a nie modą.Szczególnie przeszkadza brak języka polskiego w nawigacji i brak możliwości włączenia lampki nad kierowcą w trakcie jazdy oraz system włączania i wyłacznia świateł.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony kulturą pracy tego silnka jak i jego dynamiką. Bałem się silnika diesla bo dotąd jeździłem benzynami ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Spalanie na razie zgodnie z komputerem ok 9 litrów po miescie.
Musze pisać w samych superlatywach,szybka zmiana biegów,wygoda w razie potrzeby łopatki przy kierownicy.
to jednak suv i choć wpisuje się w zakręty bardzo dobrze to jednak praw fizyki nie oszukasz.
Widoczność bardzo dobra zwłaszcza że mój egzemplarz wyposażony jest w kamere cofania. Widać z tyłu wszysko jak na dłoni.
W pierszej chwili wydawało mi się że to słaby punkt tego samochodu ale po rocznym okresie użytkowania wszystko jest ok z wyjątkiem ogrzewania foteli. Do umiejscowienia tych przycisków trzeba się przyzwyczaić bo moim zdaniem jest ono najgorsze z możliwych.
Dla mnie ok. Dział szybko i wydajnie.
Po prostu super. Jedna z przyczyn dla których kupiłem ten samochód. Mnóstwo miejsca dla każdego, a jeszcze awaryjne 2 fotele w bagazniku, co prawda wtedy zostaje nardzo mało miejsca na bagaże ale to rozwiązanie sprawdziło mi sie już kilkakrotnie.
Tego elementu bardzo sie obawiałem czytają opinie na forach mitsubishi ale w praktyce model mój egzemplarz wyciszony jest bardzo dobrze dopiero powyżej 140 zaczyna byc słychać powietrze opływające olbrzymie lusterka ale są one bardzo dobre-bardzo małe martwe pole. Coś za coś.
Wydaje mi sie że spalanie które podawałem powyżej biorąc pod uwagę masę samochodu (ok.1700 kg) to jest bardzo dobry wynik choć biorąc pod uwagę cenę diesla no to już tak różowo nie jest.
Za te pieniądze które mnie sie udało wynegocjować w peugeocie wydaje mi sie że super.
do tej pory nic i niech tak zostanie!!!!!!
j.w. i niech tak zostanie!!!!!!!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi 160KM 118kW [l/100km]

7,4