Ocena kierowcy - Peugeot 4007

Darek, 14 lat temu
Silnik 2.2 HDi 160KM 118kW
Rok produkcji 2009
Peugeot 4007 2.2 HDi 160KM 118kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Po przesiadce z GV (wymuszonej - bo zupełnie nie radziła sobie na autostradzie) myślałem z koleii że 4007 nie będzie sobie zupełnie radziła poza asfaltem - ale daje sobie radę nadspodziewanie dobrze
Zastanawiam się kto wpadł na pomysł zaliczenia tego auta (i jego bliźniaków) do kategorii małych SUV-ów. Jak dla mnie wielkością i wymiarami wewnętrznymi bliżej mu do Tuarega/XC90 niż RAV-4, GV, że o wynalazkach takich jak Nissan Qashqai czy Kia Sportage nie wspominając.
Mimo technologii CR silnik daje po sobie dość głośno poznać, że zasila go olej napędowy. Jego moc i moment obrotowy idealnie dopasowny do wielkości i masy auta - sprawdza się zarówno w lekkim terenie jak i na autostradzie, gdzie bez problemu (tj. hałasu) daje się jechać ze stałymi prędkościami 160-180 km/h.
6 biegów to jest to - zestopniowanie jest jak dla mnie doskonałe. Zmiana biegów typowowa dla Peugota (ma się wrażenie dość sztywnego połączenia między lewarkiem a skrzynią) - ale mi to pasuje (przypomina mi młode lata spędzone za kierownicą 405).
Plus za możliwość wyboru rodzaju pracy napędu (2x4, 4x4, 4x4 lock).
Do przodu i na boki - doskonale. Z tyłu przeszkadza trochę masywny słupek (sytuację ratują oczywiście czujniki parkowania).
W kabinie słychać jednak, że jedzie się dieslem (można lepiej - przykład Honda CR-V).
średnie zużycie paliwa (przebieg maisto/ autostrada w proporcji 50/50) to 7,5 l Jak na razie brak konieczności wizyt w serwisie - więc o innych kosztach trudno mowić
Jak na auto za 25 tys Euro (cena w promocji w Belgii) nic dodać nic ująć (szczególnie w porównaniu z ceną i wyposażeniem pokrewnych modeli Mitsubishi i Citroena)
Jak na razie jednen przypadek, przełączenia się silnika w tryb awaryjny. Zawiniony przezemnie (zaufałem stacji Shella i mimo -18 C nie wlałem dodatku do paliwa - przeciwko wytrącaniu się parafiny). Objawy ustąpiły po dolaniu takiego specyfiku i odstawieniu na noc do ogrzewanego garażu. Po tym doświdczeniu (jak widać żadnej stacji benzynowej w Polsce nie można ufać) - myślę o montażu elektrycznego podgrzewacza paliwa.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi 160KM 118kW [l/100km]

7,7