Ocena kierowcy - Peugeot 405 I Sedan

Przemek z Bielska, 18 lat temu
Rok produkcji 1991
Peugeot 405 I Sedan 1.9 95KM 70kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
Uważam, że jak na 14 latka to bardzo dobry samochód. Dodatkowo jak ktoś trafi na dobrze utrzymany egzemplaż to polecam. Ja zapłaciłem za swojego 6 tys. - sprowadzony z niemiec poprzedni użytkownik to starszy pan który przez ostatnie 5 lat przejechał tylko 20 tyś. Wiele osób mówiło mi że najlepsze są niemieckie auta i to prawda ale jakość do ceny pozostawiam bez komentarza.
Jest tak dobry, że czasami zapominam jaki bieg mam włączony
Występują problemy z wrzucaniem "dwójki" zwłaszcza przy redukcji
Wcześniej jeździłem Fiatem CC więc nie ma porównania
Jeszcze nie znalazłem wad
Wszystko jest na miejscu ale widać różnicę związaną w wiekiem samochodu
Jak dla mnie fantastyczna. W Fiacie CC mogłem zimą objechać całe miasto zanim się zrobiło ciepło, a tytaj wystarczy zapalić i odsnieżyć auto, a już wewnątrz jest ciepło
Miejsca starcza dla każdego
Jak się mu "przyciśnie" to wskazówka poziomu paliwa opada szybko o spoty poziom w dół, ale zanim się to powtórzy mija sporo czasu. Na trasie to już rewelacja!! zmieści się spokojnie w 8l/100 - zależy od stylu jazdy. Jeżeli chodzi o naprawy to narazie nic poważnego się mu nie stało poza okresową wymianą paska rozrządu
Moim zdaniem bije na głowę konkurencję z tego segmentu i tych roczników
W moim przypadku to jedynie problem z centralnym zamkiem - nie zawsze otwierają się wszystkie drzwi oraz przebice na elktryce - lewy tylne światła migają w przypadku włączenia kierunkowskaza po opadach deszczu jak również przy włączonych światłach
Jak do tej pory brak
Peugeot 405 I Sedan