Ocena kierowcy - Peugeot 405 II Sedan

Markoo, 12 lat temu
Rok produkcji 1995
Peugeot 405 II Sedan 1.8 101KM 74kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Ogólnie to kilka rzeczy w nim mnie pozytywnie zaskoczyło ale niech będzie 1-sza rzecz którą zauważyłem: elastyczność silnika. Po przesiadce z Astry czuje się jakbym jeździł dieslem. Nie trzeba machac biegami żeby auto jechało. Druga rzecz to niesamowity komfort, 0 bólu pleców + do tego super zawieszenie.
Gdy kupiłem to auto to już wracając nim do domu wiedziałem że to doskonały wybór. Za taką cenę?? Znajomi ciągle nie mogą wyjść z podziwu że dałem za niego tak mało.
Jestem bardzo zadowolony, bardzo dobrze się zbiera, dobra elastyczność
Sam nie wiem jak ocenić. Jedynka i wsteczny potrafią się przyblokować, podobno to norma w Peugeotach, wymienię cięgna i drążek i zobaczymy jak będzie. Ogólnie podczas jazdy biegi wchodzą dobrze
Świetnie się prowadzi, bdb właściwości jezdne, bdb hamulce z ABS, już pare razy ocaliły mi dupę ;] Zawieszenie bardzo komfortowe, niemieckie auta w porównaniu do 405 to skaczące piłki na wybojach.
Duże szyby boczne, duże, doskonałe lusterka
nie można nic zarzucić, wszystko pod ręką. No może klakson przy przełączniku świateł wymaga przyzwyczajenia
Doskonałe rozwiązanie niemalże na zimnym silniku juz leci ciepłe powietrze z dmuchawy. Nie mam klimy więc z chłodzeniem jest gorzej, za to szyberdach świetnie się spisuje ;)
Dużo przestrzeni dla kierowcy oraz pasażerów. Z tyłu dużo miejsca na nogi. Niesamowicie komfortowe fotele i kanapa.
Bez zarzutów, głośniej troszkę niż w mojej poprzedniej Astrze, ale ten dźwięk silnika mi się podoba
Przy mojej jeździe pali na mieście 9-10 l, czasami 11. Uważam że to nie jest źle, skoro nie jeżdzę zamulająco. Astra 1.6 8v 75KM też mi paliła 10 l na mieście więc uważam że to dobry wynik Peugeota
Kupiłem go w bdb stanie za 2200zł. Cena śmiesznie niska, ale to dobrze dla kupujących bo ludzie nie znają tego auta;) Za tą cene nie ma co czego innego szukać
Bardzo dobrze, poszedł mi tylko map sensor, wymieniłem go i autko śmiga doskonale
Nic poważnego

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 101KM 74kW [l/100km]