Ocena kierowcy - Peugeot 406 Coupe

Silnik 2.0 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 1998
Peugeot 406 Coupe 2.0 16V 132KM 97kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochód idealny! Sylwetka powala na kolana, do tego bardzo rzadki. Jedyny na Braniewskich blachach ;) Niestety ja kupiłem egzemplarz, nie taki jak trzeba. Ciężko dla licealisty, teraz studenta utrzymać taki samochód. 2.0 pali mało jak na taką moc ale jednak pali ;) Może gdybym kupił lepiej utrzymany... Reasumując mogłem kupić 406 w sedanie na dieslu 2.0 albo 2.2. Ale jeśli ma się pieniądze to jak najbardziej polecam. Puki moi genialni rówieśnicy nie porozbijali ich na drzewach to brać puki jeszcze są!
Silnik dobry, bardzo elastyczny i wyjątkowy pomruk jak na 2.0. Chociaż przyznam szczerze, jak na taką sylwetkę 132 KM to zdecydowanie za mało. Chociaż z drugiej strony dobry kompromis między mocą a spalaniem.
Precyzyjna, moim zdaniem przydał by się 6 bieg.
Zawieszenie to najlepsza część tego samochodu. Na zakrętach trzyma się niewiarygodnie. Nie jest przy tym sztywne. Jak ktoś mi powie że to nie jest zawieszenie na polskie drogi to go wyśmieje. Po dziurach po prostu płynie. Bez porównania do VW Polo i Forda Fiesty rodziców. W naszej rodzinie bardziej był chyba komfortowy tylko 305 ;)
Jak na Coupe po prostu idealnie. Zrobiłem trochę kilometrów na Oplu Calibra i 406 wypada o niebo lepiej.
Wszystko jak trzeba.
Bardzo silna dmuchawa. Momentalnie robi się gorąco.
W długie trasy zostawiamy 5 drzwiowe samochody i jedziemy Coupe. Wydawało by się z zewnątrz że jest ciasno ale jest naprawdę zaskakująco dużo miejsca. No i przede wszystkim bardzo wygodnie.
W moim jest coś nie tak z uszczelkami i jest bardzo głośno. Silnik słychać no i dobrze ;)
Trasa 200km przy jeździe 110-150. Następnie 3h kręcenia się po mieście. Średnie spalanie 7.2...
Kupiłem go w wrześniu 2009 i za 98r. zapłaciłem 14 tys. No cóż myślę że Francuzi mogli by się bardziej przyłożyć do drobiazgów...
No cóż ;) Ciągle coś odpada. Mogli by się bardziej przyłożyć.
Mój egzemplarz był niestety naprawiany najtańszym kosztem chyba u praktykantów z zawodówek. Teraz mniej więcej doprowadziłem go do porządku (polecam części SKF-a) i nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 132KM 97kW [l/100km]

8,1