Ocena kierowcy - Peugeot 406 Coupe

Mariusz34, 11 lat temu
Silnik 2.0 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 1998
Peugeot 406 Coupe 2.0 16V 132KM 97kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Mimo swojego wieku auto naprawde bardzo dobrze wypada.Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do francuskich samochodów ale ten model i silnik miło zaskoczył mnie bezawaryjnoscia. Przez 3 lata użytkowania zadnej powaznej awarii tylko małe drobiazgi nie obcazajace portfela.Przypuszczam ze negatywne komentarze o tym aucie biora sie z tąd ze jest wielu posiadaczy tego modelu ktorzy chca z niego zrobic bolid i tak nim jezdza a on sie do tego nie nadaje Wyglad tez jest zaleta i robi lepsze wrazenie niz nie jedno duzo nowsze i drozsze auto.Silnik 2.0 starcza do sprawnego poruszania sie ,jezeli ktos szuka typowo sportowych osiagow to niech kupi wersje z 3 litrowym silnikiem ale koszt utrzymania duzo wiekszy.Mam uwagi do precyzji skrzyni biegow ,mogłyby lepiej wchodzic.Gdybym miał teraz kupowac ten samochod jeszcze raz napewno bym to zrobił bo kosztuja one teraz juz nawet ponizej 10 tys ale przypuszczam zeby znalezc bezwypadkowy model to juz nie łatwe,ale to juz rada dla przyszłych nabywcow bo ja teraz przymierzam sie do 407 coupe albo hondy accord.Moge jeszcze dodac ze ma bardzo wygodne fotele ,jezdziłem wieloma autami i bardziej luksusowymi niz 406 coupe ale tak wydodne fotele miały nieliczne. Zawieszenie tez jest komfortowe jak na coupe i dobrze trzyma sie drogi ale pod warunkiem ze jest w dobrym stanie ale to normalne ze jeżdżąc po naszych drogach trzeba je co jakis czas regenerowac . Napewno z moich doswiadczen moge polecic ten samochod i przyszły nabywca bedzie zadowolony jezeli kupi w miare zadbany.
Silnik niezawodny ,moc wystarczajaca do sprawnego poruszania sie
Biegi wchodza przecietnie ale mimo lat bez awari
Pewnie sie prowadzi i jak na coupe komfortowe zawieszenie
Bardzo dobre ogrzewanie
Kierowca i pasazer z przodu maja bardzo duzo miejsca z tyłu juz troche gorzej ale da sie jechac w cztery osoby
Jak na dwa litry nie jest zle ,jak sie spokojnie jezdzi spalanie naprawde ok
dobrze wypada
Przepalały sie zarowki i kontrolki nic powaznego
Przez 3 lata użytkowania tego auta zadnej awarii ,co miło zaskakuje

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 132KM 97kW [l/100km]