Ocena kierowcy - Peugeot 406 Coupe

Golden, 10 lat temu
Silnik 2.2 16V 158KM 116kW
Rok produkcji 2003
Peugeot 406 Coupe 2.2 16V 158KM 116kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej na plus przemawiaja wlasciwosci jezdne, mozliwosci silnika i wyglad.
Kupilem tego Peugeota bez pospiechu, kilka miesiecy czekajac na odpowiednia dla mnie oferte na rynku i jak do tej pory nie jestem zawiedziony. Trzeba nauczyc sie nim jezdzic, szczegolnie po przesiadce z innego rodzaju zawieszenia ale jezeli ktos szuka nietuzinkowego coupe sluzacego do codziennej jazdy, to jak najbardziej polecam ten samochod. Przesiadlem sie do niego z Peugeota 407 (chyba niewiele osob sprzedaje auto tylko po to aby kupic starszy model:) i po krotkiej fazie adaptacji do twardego zawieszenia raczej na 407 go nie zamienie. Co prawda wewnatrz samochodu widac, ze zostalo zaprojektowane i wykonane juz jakis czas temu ale za to z zewnatrz malo ktory samochod prezentuje sie tak ciekawie. Jednym slowem jest to bardzo dobrze jezdzacy samochod za naprawde rozsadne pieniadze, przy instalacji lpg mozna do tego jezdzic nim bardzo tanio.
Ciezko porownac mi ten silnik z wersjami 2 i 3 litrowymi, bo nimi nie jezdzilem ale 158km do samochodu o wadze niecale 1400kg w zupelnosci wystarcza. Latwo wchodzi na obroty i w szerokim ich zakresie jest dynamiczny.
Nic dodac, nic ujac. Biegi sa odpowiednio spasowane zarowno do sprintu jak i do jazdy po miescie. Na trojce mozna jechac bez problemu od 40 do 90 km/h.
Zawieszenie dosyc twarde. Poruszam sie tym autem glownie po autostradach, wiec nie ejst to jakos szczegolnie dokuczliwe ale na polskich dziurach moze czlowiekiem troche potrzepac. Bardzo dobra przyczepnosc. Tam gdzie w poprzednim aucie (Peug. 407) pasazerowie sinieli na zakretach, teraz nawet sie nie skrzywia.
Bardzo dobra do przodu, tylu i na boki. Duzy plus za odpowiednio duze i ergonomiczne lusterka. jedyne do czego mozna sie przyczepic to duzy skos tylnej szyby, ktora gdy jest brudna na duzym sloncu bardzo odbija swiatlo i malo przez nia widac.
Wszystko na swoim miejscu. Fotele bardzo dobrze trzymaja ale w moim egzemplarzu brak podlokietnika, co troche przeszkadza przy dluzszych trasach. Nie ma jednak problemu aby przelozyc go z innego auta.
Bez zarzutu. Nie wiem co prawda jeszcze jak z ogrzewaniem ale klimatyzacja potrafi schlodzic auto w 30 stopniowy upal w bardzo przywoitym czasie.
Przestrzen dla pasazerow to chyba najwieksza niespodzianka w tym aucie. Chociaz to coupe, to komfortowo moga podrozowac 4 osoby, wliczajac doroslych siedzacych z tylu. Do tego spory bagaznik.
Co do wyciszenia, przy spokojnej jezdzie praktycznie wogole nie slychac silnika. Oplywowy ksztalt auta nie naraza rowniez na szum wiatru przy wiekszych predkosciach. Poprzedni wlasciciel zalozyl w moim egzemplarzu sportowy wydech, ktorego dzwiek srednio mi sie podoba i jest to jedyny minus "dzwieku" tego auta.
Spalanie jak na ten silnik chyba jak najbardziej normalne. Ceny czesci obecnie sa bardzo niskie, jako ze wiekszosc z nich pasuje z innych wersji nadwozia. Na pierwszy ogien poszly u mnie do wymiany przednie klocki - komplet Ferodo 130zl...
Biorac pod uwage osiagi, mozliwosci oraz wyglad auta, to obecnie jest to chyba najlepsza mozliwa opcja. No, chyba ze ktos nie lubi "francuzow" z zasady:)
Auto ma juz swoje lata (rocznik 2003) i jak na ten wiek jest wyjatkowo dobrze. Nic nie trzeszczy ani nie skrzypi, troche powycierana jest skora na fotelach i boczkach.
Jak narazie brak zarowno u mnie jak i u poprzedniego wlasciciela (wg. ksiazki serwisowej, auto caly czas uzywane w Holandii). Z wiekszych rzeczy wymieniana byla chlodnica.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V 158KM 116kW [l/100km]

9,7