Ocena kierowcy - Peugeot 406 Coupe

Miret, 7 lat temu
Silnik 2.2 16V 158KM 116kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 406 Coupe 2.2 16V 158KM 116kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
silnik 2.2, ale brakuje troche tej mocy. Niby lepiej mieć te 4 cylindry - tańsze naprawy itd, ale gdybym miał znów kupować, to bym wziął 3.0. Spalanie nie jest jakoś super większe, a daje więcej frajdy. Co do jakości silnika - 250000km przejechane a ten skubany ma kompresje na poziomie 14,5/15 ;] Lubi trochę łyknąć oleju - mój spala ok. 0.3l na 1000km
Może to wina mojego auta (a raczej moich, w citroenie c5 z tego samego roku mam tak samo) ale strasznie słabo wybiera 1 i 2, często wchodzą z gruchotem i ciężko zredukować z 3 na 2. Co do reszty, to nie mam nic złego do powiedzenia.
Mały kąt skrętu ma, przez co wyglądam nieraz na parkingach pod sklepami jak idiota ;] ale poza tym wszystko 5/5.
Dobrze widać w lusterkach, tylna szyba przejrzysta (nie tak jak w niektórych samochodach jak audi tt, czy crossfire chryslera, gdzie człowiek czuje się jak w czołgu), słupki A na szybie czołowej nie przeszkadzają.
Jeżeli chodzi o mozliwości regulacji fotela - jest sporo i raczej każdy znajdzie sobie miejsce. Niektóre modele lepiej wyposażone mają możliwość pamięci i przesuwania/ustawiania foteli elektrycznie.
Jest ok, gdyby nie to, że w moim modelu strasznie szwankuje klima. Raczej uszkodzony sterownik w panelu nawiewu.
Dużo miejsca jak na coupe z tylu i bagażniku - zalety budowy na płycie sedana ;]
Jest ok, ale jednak brak ramek w drzwiach robi swoje. Uszczelki po 14 latach już są słabe i potrafią przepuscić trochę powietrza, które słychać przy prędkościach autostradowych. Jeżeli chodzi o silnik, to nie miałem żadnych problemów z "uciążliwym" hałasem.
Spala przy jeździe w 90% po mieście od 9.5 do 12l - Nie ma tragedii jak na 2.2. Części można powiedzieć, że nie są drogie ze względu na to, że pasują również te z sedana. Jedyne co jest drogie, to karoseria. Tych aut już prawie nie ma na naszych drogach, więc ciężko znależć np. lusterko w tym samym kolorze nadwozia. Przykładowe moje wydatki przez rok użytkowania: tarcze+klocki przód - 400 - 600zł rozrząd - 500-600zł Naprawa taśmy airbag - 130zl (uszkodzona manetka z dobrą taśmą)
Wiadomo, auto ma już 14 lat i przejechane 250000km, więc przymykam oko na niektóre rzeczy, ale: -Pęknięta linka fotela kierowcy, wyjście z tyłu jest tylko od fotela pasażera -Lekko naderwany dach przy 3 światle stop -Problemy z klimatyzacją Co do reszty - wszystko jest ok, więc nie ma co narzekać ;]
Rok użytkowania, kompletnie nic się nie dzieje. Odpalał za każdym razem, nigdy nie miałem żadnego problemu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V 158KM 116kW [l/100km]

13,0