Ocena kierowcy - Peugeot 406 Kombi

Andrzej, 13 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Peugeot 406 Kombi 1.9 TD 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Po prostu rewelacja jeśli komuś zalezy na długowiecznym silniku
Miałem już ładnych parę samochodów (zawsze diesel) i muszę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony i uwarzam że był to rewelacyjny zakup dotychczas byłem nie za bardzo przekonany do Francuzów ale po jednej trasie zmieniłem zdanie gdy po zrobieniu 450km baz zatrzymania wysiadłem i po raz pierwszy nie bolały mnie plecy. Polecam ten samochód szczególnie tym którzy rozwarzaję zakup dużego rodzinnego samochodu za wmiarę małe pieniądze i nie chcą vana. Gwarantuję, że rodzina będzie zadowolona
Jeśli chodzi o silnik to kultura pracy i elastyczność rewelacja, jest to jedna z ostatnich i najbardziej udoskonalona wersja silnika 1.9 TD(później były już 2.0 HDI)Poprzednio jeźdźiłem Vectrą 2.0 DTI oraz Audi 80 B4 1.9 TD więć powiem że silnik w Peugeot jest lepszy zapewnia lepsze osiągi oraz jest cichszy
Biegi wchodzą jednym palcem, skrzynia dokładna bardziej do spokojnej jazdy niż wyścigów
Jeszcze nie jeźdźiłem samochodem z tak leciutko chodzącą kierownicą, układ jezdny nie jest zbyt dokładny
Widoczność jak w każdym kombi ale trzeba uwarzać podczas parkowania ponieważ zderzak z przodu mocno wystaje i można w coś wjechać na parkingu z tyłu podobnie jeśli patrzysz z tyłu na ścianę i wydaje ci się że jest ona około 50cm od tylnej szyby to znaczy że zderzak jest już prawie na ścianie, trochę za małe lusterka boczne
Trzeba się przyzwyczaiś że we Francuzach wszystko jest nie na swoim miejscu ale da się do tego akurat przyzwyczaić, że np zapalniczka jest obok hamulca ręcznego
W zimie grzeje bardzo dobrze kilka minut i mamy ciepełko w kabinie, na lato jest klima (działa) więc wszystko w jak najlepszym porządku, brakuje tylko nawiewu dla pasarzerów z tyłu na desce środkowej
Dla kierowcy i pasarzera z przodu rewelacja z tyłu jest już trochę mniej miejsca ale na tle konkurentów Audi 80, Ford Mondeo i Opel Vectra wypada całkiem nieźle
Wydaje mi się, że jest lepsze niż u konkurentów ale powyżej 130km/h robi się głośno jednak żadko jeżdżę z predkością wyższą więc mi to nie przeszkadza
Zurzycie paliwa w normie audi paliła o ok 0,5 l/100km ale była równierz mniejsza, nie przekroszyłem jeszcze 6l/100km. części są rewelacyjnie tanie i to jest głównie dzięki silnikowi 1.9TD np: wymiana kompletnego rozrządu wraz z częściami płąciłem ostatnio 600zł(z jepszych części) dużo mniej noż u niemieckich konkurentów, z tyłu poduchy na amortyzatorach 37zł szrtuka. Bardzo dobrze
Za niecałe 10 tys zł mam samochód z pełną elektryką, kliną, ESP !!! itd, a pzy tym bardzo pojemny i wygodny, ekonomiczny i wciąż ładnie wyglądający
wymiana łożyska, sworzeń, poduchy z tyłu na amortyzatorach zwykłe części eksploatacyjne, żadnych poważniejszych usterek
zrobiłem nim już parę dobrych tysięcy kilometrówi jeszcze mnie nie zawiódł oby tak dalej, żadnych usterek być może trafiłem na udany model

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,8