Ocena kierowcy - Peugeot 406 Kombi

Janek, 11 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Peugeot 406 Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : poprzedni diesel jakiego miałem był głośny i trzęsący całym samochodem. Tu można zapomnieć, że pod maską pracuje \"ropniak\". Następnym razem kupił bym to samo tylko ze skrzynią automatyczną
Układ elektryczny : dziwne wskazania poziomu oleju na wyświetlaczu, ale to podobno w każdym egzemplarzu
Zawieszenie : raz do roku wymiana łączników stabilizatora i zbieżności - 35 zł/szt
Polecam wszystkim jako rodzinne auto, sprawdza się na długich trasach, nie czuć zmęczenia...Duży, wygodny, komfortowy i oszczędny w naprawach. Tanie części i rzadko coś się psuje. Jak na tak duże auto to super spalanie...
Bardzo cicho i spokojnie jak na diesla, nie klekocze i nie trzęsie. Dość elastyczny, od 1500 obr/min już jest nieźle, powyżej 3000 nie ma co jeździć bo bez sensu tak go katować a to i tak nic nie daje. Brak FAP-u i koła dwumasowego to duży plus...
Długie przełożenia, ki to osobiście nie przeszkadza ale innych może trochę irytować, brakuje 6-ki. Mi osobiście brakuje skrzyni automatycznej w moim autku.
Miękko i komfortowo, części tanie jak barszcz (oczywiście zamienniki) a naprawy...w sumie to nie wiem bo nic nie naprawiałem. Drobnych dolegliwości typu łączniki stabilizatora pozbyłem się sam (cena łącznika - 35 zł.)
Widoczność bardzo dobra. Przy parkowaniu denerwuje tylny środkowy zagłówek (dość skutecznie zasłania widok) poradziłem sobie z tym montując czujnik cofania.
Intuicyjnie i ergonomicznie. Nic do zarzucenia
dobrze i skutecznie działająca klima, szyby odparowują momentalnie. Nagrzewa się też w miarę szybko. Brakuje trochę nawiewu na tylne szyby i nogi pasażerów
Jestem wysoki i mam wygodnie, na miejscu pasażera tak samo. Tył mi ciężko ocenić bo w sumie to tam nie jechałem jeszcze. Bagażnik olbrzymi, przy wyjazdach na wakacje i weekendy sprawdza się rewelacyjnie przy czterech osobach
Cicho i przyjemnie, silnika prawie nie słychać. Na równej nawierzchni dochodzą do środka tylko odgłosy toczących się opon.
W mieście w miesiącach letnich. Normalna jazda bez szaleństw, tylko miasto, korki i godziny szczytu, wyszło 7,5 l/100 km. Krótka trasa 70% trasa 30% miasto około 50 km wyszło 6,6 przy prędkościach 90-100 km/h. Trasa Łódź-Monachium-Łódź przy prędkości 110-130 km/h i czterech osobach z pełnym bagażnikiem 5,3 l/100 km
Tani w zakupie, mimo lat jakie ma wygląd jego nie czuje upływu lat
nic
Jedynie czujnik pedału przyspieszenia, pomogło naciągnięcie linki gazu i skasowanie błędu po podpięciu pod komputer.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

6,4