Ocena kierowcy - Peugeot 406 Kombi

Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Peugeot 406 Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny
Silnik : Zawodne zasilanie powietrzem.
Zawieszenie : co roku do wymiany łączniki przednie - dobrze że tanie
pewnie są lepsze auta, ale ten francuz mimo dużego przebiegu jest całkiem OK. Przy tym silniku nie ma co oszczędzać na paliwie. Lepszego paliwa mniej spali a silnik na tym nie cierpi. Ja preferuje Statoil i Shell - do tej pory jedynie na tych stacjach nie "przejechałem się". Reasumując: Dla rodziny z dzieckiem i wózkiem to idealny auto. Jeśli przy okazji właściciel umie coś zrobić przy aucie to może być też bardzo tani w eksploatacji.
Silnik bardzo elastyczny i oszczędny (ostatnio wyjazd na Słowację w 5 osób - spalanie wyszło ok. 5.5 l.) Silnik mimo sporego przebiegu nie wymaga dolewek między wymianą oleju (wlewam pod max. na bagnecie po 20 tys km jest powyżej min.) Duży plus za zapalanie w zimie. Nawet jak w 2005 roku były mrozy po -30 to palił za pierwszym razem. Wadą silnika jest układ zasilania powietrzem (nieszczelności EGR, nieszczelności przewodów turbiny)
precyzyjna, biegi dobrze dobrane, jedynie za krótka jedynka
bardzo komfortowy, u mnie amortyzatory wymagają wymiany - trakcja na nierównej drodze nie jest najlepsza. Wg mnie to zawieszenie to doskonałe połączenie komfortu i bezpieczeństwa (nie pływa jak np Citroen, i nie jest też wozem drabiniastym jak VW)
Auto duże więc wymaga wyczucia. Ja mam kombi - auto przeszklone - widoczność co najmniej dobra
wszystko tam gdzie być powinno
auto ma automatyczną klimę. Super w lato i wilgotne dni. Bardzo fajny system nawiewu na przednią szybę - w zimę w ciągu minuty znika szron z przedniej szyby.
z przodu bardzo dużo. Z racji mojego wzrostu - prawie 190 cm - z tyłu trochę mniej niż można by się spodziewać, ale w zasadzie z tyłu jeszcze nikt nie narzekał. Duży PLUS za ogromny bagażnik
U mnie czasem na biegu jałowym (na zimnym i ciepłym silniku) coś wpada w rezonans (może tłumik ?) i to jest męczące dla uszu. Silnik najprzyjemniej słychać od 1700 obr do max 3000 potem też jest głośno
wcześniej miałem Cinquecento 700 - koszty paliwa w przypadku 1,5 tonowej 406 są niższe niż w CC700. Auto obecnie nie jest serwisowane w ASO (szkoda kasy na niekompetentną obsługę). Przez 3 lata (oprócz opon, oleju, filtrów etc) -klocki (kpl. na oś 100zł), tarcze (kpl. na oś 250zł) -co roku przednie łączniki stabilizatora (30 zł sztuka) -pompa paliwa niskiego ciśnienia (250 zł) -skraplacz klimy (500zł) -sprzęgło alternatora (300zł) czyli nie aż tak dużo. Przez 3 lata zrobiłem autem ok 70 tys.
ja kupiłem bardzo tanio ode mnie z firmy - wiec mogę być zadowolony
w zasadzie to co jakiś czas coś wychodzi - np styki w szybach elektr., ten nieszczęsny EGR
pompa niskiego ciśnienia, dobrze że poszła w moim mieście. Mechanik - magik zaraz stwierdził że to wtryskiwacze albo pompa wysokiego ciśnienia. Dobrze, że nie posłuchałem i sam z kumplem znalazłem usterkę. Jako ciekawostkę podam, że pompa po rozebraniu miała zdarty komutator (zamiast szczotek - co powinno być normalne) - ale to był Bosch made in Czech Republik ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

6,1