Lista ocen Peugeot 406 (379) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 574 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~drtz
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
znajomym odmowily posluszwenstwa 2 turbiny, haczy skrzynia biegow, nadmierne wibracje silnika - niewiadomego pochodzenia, od 40000km sciaga mnie w jedna strone - nikt nie potrafi znalezc przyczyny - opony, geometria, zawieszenie, ukl kierowniczy (podmiana magla) - wszytsko sprawdzone po kilka razy w roznych miejscach i dalej nie wiadomo co!!! :/
~AZ
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Brak usterek poważnych. Raczej zużycie eksplatacyjne. W tym roku wymieniłem skrzynię biegów (na używaną) i półoś. W czasie 12 lat różne elementy: sprzegło x3, katalizator, rura wydechowa i tłumik x3, tarcze hamulcowe, poduszki w zawieszeniu tylnym (kilkadziesiąt tysiecy kilometrów z przyczepą), paski, napinacze itp.
~marbo512
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Przy 32 000 wymnieniono tzw zestaw naprawczy silnika - bardzo ciagnął olej. A po 75 000 - i to skandal - rozerwał się pasek rozrządu i zniszczył silnik. Wymiana paska wg instrukcji jest po 120 000. Auto po gwarancji (rocznej), Peugeot Polska umył ręce. W końcu po wielu bojach pokrył połowę kosztów remontu silnika.
~Karol Kasprzyk
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Jedyna niespodzianka to niedopilnowanie sprawy ze sprzęgłem - w 2 miesiące po pojawieniu się objawów pojechałem do wartsztatu i okazało się, że o przynajmniej miesiąc już za poźno - trzeba było wyremontować skrzynię biegów (2000 zł) (ale nie padła, tylko wsteczny nie wskakiwał coraz częściej). Poza tym 100% uruchomień silnika.
~Fiszman
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Raz klęknął silnik (urwany popychacz) i laweta. Raz pękła sprężyna i wbiła się w oponę (-17stopni C) - II laweta. Raz na skutek wadliwego montażu kompresora (śruby montażowe) urwało się koło kompresora klimy, zjechało pasek wielorowkowy a kosmyk wcisnął się w pasek rozrządu i bęc - III laweta.
~xms
Kombi 3.0 V6 24V 190KM 140kW
8 lat był w jednych rękach u znajomego i nic (aha pękł lewarek przy próbie zmiany koła z przodu) Ogromny i elastyczny silnik nie jest wyżyłowany dzięki czemu spokojna jazda mu służy. Zawieszenie na polskich drogach jak we wszystkich innych samochodach musi się poddać więc trwałość jak w każdym innym.
~406-kombi
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Żadnych poważnych usterek, silnik ostatnio bardzo dogłębnie diagnozowany. wyniki: wtryskiwacze w bardzo dobrym stanie< leje tylko ON v-power, ultimate> turbina jak i caly zespol napedowy rowniez w bardzo dobrym stanie. Czasem coś sie lubi zepsuc w zawieszeniu, lecz są to tanie rzeczy.
~Grzesiek
Sedan 1.8 90KM 66kW
Nic co nie wynikałoby ze złego traktowania przez właściciela. Pięć lat i 140 tys przebiegu i żadnej niespodziewanej awarii. Całokształt psuje wskaźnik przebiegu, który bez powodu w czasie jazdy przestawił się z 80 tys na 290. W serwisie zaproponowali wymianę tego i owego za jedyne 5 tys PLN.
~StalkerOfficial
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Nie zdarzyło mi się, aby auto nie odpaliło. Najgorzej jest z karoserią. Pomimo garażowania ruda zaczyna żerować na masce i bagażniku (tutaj z tego co zauważyłem ten problem jest wśród innych samochodów), pomimo garażowania. Czasami pojawiają się problemy z komputerem.
~Jarek
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
wsłuchuję się w niego i nie dopuszczam, żeby coś mnie zaskoczyło - samochód 325 tys. km - od nowości w rodzinie - nigdy nie był holowany itp, kiedy mój 2 samochód (nowszy - niby lepszy )stał we wakacje u mechanika, peugeocik ciągnął 1300kg kemping w 28 stopniach przy włączonej klimie