Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Adam406, 21 lat temu
Rok produkcji 2001
Peugeot 406 Sedan 1.8 90KM 66kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Jeżeli mój 406 byłby BIAŁY i z silnikiem V6 to byłbym w 7 niebie, niestety jest słabszy silnik i inny kolor, ale nie narzekam, piękna linia, niezłe osiągi (215km/h na V-power 99) wart pięniędzy które trzeba za niego zapłacić, poczekam na nowy model, zobaczymy co zaproponują, mamnadzieje ze zachowa swój lekko sportowy charakter i nie będzie robiony na jedno kopyto stylistyczne jak 307, 607 i 807, teraz wygląda lepiej:)
Dynamika wystarczająca,elastyczność też spoko, na 5 biegu można jeżdzić już 70km/h przy mniejszejprędkości już jest ponizej 2000 obrotów i brak przyśpieszenia, natomiast już przy 3500obraotów mozna sie pobawić bardzo fajnie;)
Bardzo mi odpowiadaja te przełożenia, ale daje 4 tylko dlatego ze przejechałem sie VOLVO S60 2,4 TDI i tam skrzynia chodzi tak ze lepiej sie już chyba nie da:) ale 406 nie jest najgorszy
Bardzo dobre na dalekie trasy, jak i krótkie, osobiście wolałbym troszeczke twardsze ale to nie jest sportowe autko niestety, ze standardowymi oponami 195/65/R15 jest nieźle, ale 205/55/R16 byłoby super, w poprzedniej wersji 406 miałem 205/60/R15 (statndard 185/70/R14) i na tych kapciach to wchodził w zakręty jak przyklejony nic nie piszczał i niw wyrzucało go,było super skoczyło tylko zurzycie paliwa w góre
Bez zarzutów, cofanie mi nie przeszkadza też jest widoczność ale tego co pod zderzakiem to nie widać jak w każdym, jak ktoś nie umie cofać to niech sobie kupi wersje z czujnikami parkowania
brakuje mi podłokietnika z przodu, z tyłu jest super, oryginalne dywaniki niestetysię bardzo ruszają a te zabki cosą do zaczepienia nie spełniają swojej roli
SZybko sie nagrzewa, klima działa nic więcej nie potrzeba
Duzo miejsca, nie stykam sie z pasażerem łokciami:)
Jak na tę klasę samochodu to naprawde nie mozna wymagać zbyt wiele ale po co skoro i tak jest super, a to, ze po przejściu 3500 obrotów słychać silnik to chyba dobrze, lubie tenodgłos, sportowy moze nie jest ale w porównaniu z innymi autami którymi miałem przyjemność jeździć ten klank mi najbardziej odpowiada
No cóż, nie jest to autko na baterie słoneczne i musi troche zassać paliwa z baku, na szczęście wiry w baku tu nie występują,ale 8 litrów to chyba nie tak dużo, leczjadąc np: z Katowic o Warszawy to troche więcej pali, koło 11 L na 100km,lekko;)
Widze za co płace i skoro mi sie to bardzo podoba to ni emoge narzekać.
przed tymNOWYM modelem miałem też ten poprzedni i jedyne co tam wymieniałem lub naprawiałem to pióra wycieraczek:) ten nowy jakos źle trafiłem, coś za często na serwisie ląduje:( elektryczne lusterka czasem mi siadły, więcej ustrek ni epamiętam
nie miałem żadnej poważnej usterki

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu