Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 406 Sedan 1.8 90KM 66kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Inne : trwałość
bardzo dobra propozycja dla ludzi z niewielkimi pieniędzmi. To jedno z ostatnich aut które miało się sprzedać i dłuugo jeżdzić. Materiały są przyzwoitej jakości; przy dbałości o hamulce, olej itp nie zdażają się komputerowe niespodzianki zmuszająca do bankructwa w serwisie. Auto jest stworzone do niezawodnego jeżdżenie i to będę podkreślał. Nie rdzewieje - to auto bylo w calości ocynkowane!!!!
Bardzo duża kultura pracy, bezawaryjność, co niesie za sobą gorsze osiągi. Polecam tą jednostkę do codziennego użytku przy jeżdzie w 1-2 osoby. Na wakacje też się nada ale powoli.. W porownaniu z 2.0 HDI odpada, ale w tym roczniku nie boję się o remont pompy, wwtryskiwacze, tankuję gdzie popadnie i nie dolewam ani grama oleju międzi wymianami co 15 tysięcy km. A jeżdżeę na lpg.
Nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń. dla mnie skrzynia biegów ma po prostu działać. Nie zwracała mojej uwagi bo się nie psuła i nie przeszkadzała w jeżdżeniu.
Bardzo wygodne auto, kanapowiec i autostradowiec, nie jest królem zakrętów ale jest przewidywalny w prowadzeniu. Zawieszenie wytrzymalsze niż w focusie.
Bez zastrzerzeń. Żadne udziwnienia nie przeszkadzają w jeździe.
Kierownice ma przed kierowcą co we fracnuzach nie jest takie oczywiste . Przewidywalne ułożenie przełączników, choć do klaksonu vw-maniacy sie nie przyzwyczają.
Bez rewelacji ale co jest to działa sprawnie.
Jestem osobą wysoką - 190 cm wzrostu - znajduję w tym aucie dobrą pozycję za kierownicą i co ważne fotele mają głębokie siedziska co bardzo zwiększa komfort podróży i redukuje zmęczenie nóg. Pasażerowie z tyłu mają mniej miejsca ale to standart w tej klasie
Nie napiszę że doskonale ale w aucie za 5 tysięcy lepszego nie znajdziecie.
Bez LPG przy moim uzytkowaniu wypadl by kiepsko, pali 8- 9 l benzyny i 9-11 lpg na 100 km przy jeździe mieszanej. Nie podam proporcji bo pozamiejskie odcinki zwyklem pokonywać szybko i intensywnie
Nie ma sensu przepłacać za mityczną i nieuzasadnioną chwałę VW czy Audi. Polecam tego francuza bo jest dobry i niebanalny. Następnego też pewnie kupię peugeota, ale na pewno nie 407. Może sie trafi zadbany C6 ?
Wentylator kabiny i kostka sterowania szybami elektrycznymi zostały wymienione w tym roku
Nie odmowił mi posłuszeństwa z wyjątkiem awarii rozrusznika rok temu - wytarły się szczotki.

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu