Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

lolo, 18 lat temu
Rok produkcji 1998
Peugeot 406 Sedan 1.8 90KM 66kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Moim zdaniem super auto bardzo przyzwoita jakość w porównaniu do cen. Ktoś już to napisał ale się powtórze 406 to bardzo niedoceniane auto na polskim rynku. Ludzie przesiąkli mitem VW czy Audi.
Jak dla mnie to 112 koni w zupełności wystarcza, powyżej 2500 obrotów ten silnik robi z tego auta rakietę.
Precyzyjna biegi wchodzą doskonale, żadnych problemów ze wstecznych nie zauważyłem. Delikatnie słychać pracę skrzyni podczas hamowania silnikiem.
Rewelacja ostatnio miałem awarie auta, a jeździć musiałem wiec pożyczałem auta to tu to tam. Peugeot zdecydowanie najlepszy jeżeli chodzi o komfort jazdy, aczkolwiek delikatny. W porównaniu z konkurencją bardziej zawodne (łączniki drążków i stabilizatorów), ale za to ceny części wcale nie są wygórowane, porównywalne do aut niemieckich.
Bez zarzutu.
Wszystko na swoim miejsu w zasięgu ręki. Jakośc wykończenia na wysokim poziomie bardzo mało trzeszczących plastików, a te które są poprostu nie trzeszczą.
Mam wrażenie że nawiew mógłbybyć lepszy, barzdej efektywniejszy. Regulacja obrotów dmuchawy jest płynna na potencjometrze, miałem awarię tego urządzenia dmuchawka chodziła tylko na największych obrotach.
Auto duże i przestrzenne zarówno z przodu jak i z tyłu. Rodzina 2+2 z pełnym bagażem na wakacje podróżuje sie wygodnie.
Jeździłem cichszymi autami, męczące mogą wedawać się tylko szymy toczenia (jeszcze w zależności od rodzaju opon) no i u mnie wkurzająco świszczała przy większych prędkościach ,antena zamontowana na dachu . A tak ogólnie to do prędkości 100-110 słychać tylko szum powietrza, odgłosy silnika dopiero powyżej.
No ja nie będe takim optymistą jak co poniektórzy tutaj. Duży silnik to i spalanie spore. Cykl trasa-8 / miasto-9 zimą nawet 10 / mieszany8.7. Założyłem do mojego gaz. NA LPG trasa -8,5 / miasto 10-11.
Stosunek cena / jakość jak wyżej DOSKONALE
Jak dotąd tylko naprawy typowo eksploatacyjne klocki, drązki, jakaś żarówka.
Wymieniłem pompe wody ponieważ ciekła - koszt 110 zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

8,9