Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

rpyra@wp.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 1999
Peugeot 406 Sedan 1.8 90KM 66kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Mam ten samochód od nowości i uważam, że jest godny polecenia. Jest to bardzo udany model i trwały. Ja mam co prawda sentyment do Peugeota i jest to już mój chyba 10 model tej marki, ale obiektywnie rzecz ujmując muszę go bardzo pochwalić. Jedno wiem napewno, że w domu jednym z samochodów będzie Peugeot. Obecny egzemplarz chcę wymienić na nowszy, ale głównie chodzi mi o klimę, której mi teraz brakuje. Nie rozumiem niechęci wielu ludzi do "Francuza" a jedynie zachwyt na VW lub Audi, ja im poprostu współczuję bo nie wiedzą co tracą, a jest to wygoda, komfort, niezaprzeczalne piękno bez względu na upływ czasu i co jest nie bez znaczenia - brak popularności wśród złodzieji. Ja jestem w tej marce zakochany. Wózek jest nie do zajeżdżenia. Pasjonatom marki polecam go
Jak na tą klasę dla mnie jest super, jeżdziłem wieloma samochodami różnych klas więc porównanie mam i oczywiste że jest gorszy od silnika jaki miałe przed nim tj, Volvo V70 AWD o mocy 193KM który był zawalisty, ale mając na uwadze tą klasę auta i silnik benzynowy jest OK. Faktem jest,że przy nagłym wyprzedzaniu na trasie jeśli manewr ma być zrobiony szybko trzeba zrobić redukcję i przecież o to chodzi bo to jest piękne i nie pozwala się nudzić
Zawsze byłem z niej zadowolony biegi wchodzą na ogół lekko jedynie podczas dużych mrozów występuje zwiększony opór przy I i II biegu, ale może to być wina połączeń na cigłach
Dla mnie rewelacja oczywiście jak dla tej klasy wozu, na drodze trzyma się jak przyklejony, zawieszenie bardzo wytrzymałe, jak wszystko sprawne to naewt nasze dziurawe drogi nie są problemem
Z tą oceną się wacham ponieważ ja używam przy cofaniu tylko lusterek więc dla mnie jest OK, ale dla tych co muszą się obejrzeć aby cofnąć to mogą być jakieś problemy ale w końcu nie jest to mały samochód
Chyba jest cacy, nie ma natłoku przełączników, wszystko czytelne, a może dlatego że moja wersja jest dość uboga więc nie mam tych problemów
Ogrzewanie super szybkie, wydajne może zbyt dużo ciepła zimą na nogi wręcz jest za gorąco, a zwentylacją no cóż ja nie mam klimy więc jest cienko ale jedynie w upalne dni
Wszędzi dużo miejsca
Ja jestem zadowolny i nie mam nic do zarzucenia
Peugeot nigdy nie miał oszczędnych silników benzynowych, ja nigdy nie robiłem szczegółowych pomiarów ponieważ mnie to nie interesuje, ale w moim przypadku średnie spalanie nie przekracza 8l/100km i to wydaje mi się OK
Moja wersja jest dość uboga (elektryczne szyby i radio oryginał) zapłaciłem zanią 58000 w 03/2000 i to wydaje mi się bardzo rozsądne, a co się tyczy modeli bardziej wypasionych to jest to ocena subiektywna i zależy na czym komu zależy. Na pewno full wypas jest tańszy od przereklamowanego VW, Audi nie mówiąc już o mercu czy Volvo. Moja wersja za tą kasę to było naprawdę OK i jestem zadowolony
Nie miałem żadnych przygód, a mam ten samochód od nowości, jedynie sprawy eksploatacyjne, a zawieszenie wystarcza średnio na 90000km co jest chyba OK
Przy ok 160000km wymieniałem łożysko sprzęgłowe, ale najprawdopodobniej jest to zasługa mojej żony, która jeździ tym samochodem od 5 lat po mieście i na światłach obowiązkowo ma wyciśnięte sprzęgło, dopiero teraz chyba oduczyła się tego nawyku
Peugeot 406 Sedan