Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Silnik 2.0 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 1999
Peugeot 406 Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Miałem przyjemność jeździć tym samochodem przez ponad rok, gdybym bardziej przemyślał swój zakup to bym był bardziej zadowolony, auto kupiłem sprowadzone z Francji lekko uszkodzone, samochód normalnie palił jeździł ale jak się później okazało auto we Francji musiało stać dłuższy czas bo zawieszenie było całe do wymiany co trochę gotówki pochłonęło. Pozytywnie zaskoczył mnie sam silnik i jego kultura pracy, 110km pozwalało na spokojną jazdę oraz bezproblemowe wyprzedzanie przy niezbyt wygórowanym apetycie na paliwo. Najmniej udało mi się spalić 5.5l/100km w trasie, w mieście już trochę gorzej bo średnio wychodziło od 7-8l/100 ale czasami zdarzało mi się go przycisnąć jak się śpieszyłem. Ogólnie z samochodu byłem pozytywnie zaskoczony, wszyscy mówili że to francuz i żeby nie kupować, guzik prawda. Przez ten rok zero awarii które by mnie uziemiły, nie licząc części eksploatacyjnych raz musiałem jechać do elektryka skasować błąd, koszt 40zł. Jak dla mnie największym mankamentem tego auta jest umiejscowienie wlotu powietrza, raz przez swoją niewiedzę wjechałem w większą kałuże i skończyło się zalaniem silnika, wystarczyło wykręcić świece, całą wodę wypluł i działał bez problemów. Jazda tym autem w trasie to bajka, normalnie płynie po drodze, fotel kierowcy dobry aczkolwiek słabe trzymanie boczne na zakrętach. Ogólnie byłem bardzo zadowolony z tego samochodu ale niestety musiałem się z nim rozstać ale jak bym miał możliwość to spokojnie kupił bym go drugi raz.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 109KM 80kW [l/100km]

Peugeot 406 Sedan