Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Grzegorz, 5 lat temu
Silnik 2.0 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 406 Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Mam akumulator od nowości. Obecnie ma 16 lat. Czekam na jego koniec a on działa.
Silnik : Bardzo oszczędny i wytrzymały
Karoseria : Nie rdzewieje
Układ elektryczny : Miałem problem z błędnym wskazywaniem temperatury zewnętrznej co powodowało wyłączanie klimatyzacji. Okazało się że czujnik jest dobry. Przetarł się przewód w drzwiach.
Bardzo udany samochód. Mam go od 4 lat, pomimo przebiegu i kilkunastu lat wszystko działa. Jest wygodny, dobrze wyposażony i wygląda nieźle. Bardzo go lubię. Minusem dla mnie jest brak złączy ISOFIX.
Nie jest źle, ale troszkę brakuje dynamiki. Do normalnego użytkowania wystarczy. Bardzo wytrzymały i oszczędny.
Nie mam zastrzeżeń. Czasem jest lekki opór przy wrzucaniu piątki.
Jeździ się wygodnie. Nie zużywa się częściej niż w innych samochodach. Mam też wrażenie że ABS włącza się troszkę za wcześnie.
Pojawiły się malutkie ogniska rdzy na progach, ale samochód ma 16 lat.
Jest ok. Bez uwag. Nie ma czujników parkowania ale nie są niezbędne. Jest też dość zwrotny. Nie mam problemów z parkowaniem.
Jest ok. Bez uwag.
Elektryczna nagrzewnica zimą sprawdza się świetnie. Latem chłodzi bez zastrzeżeń. Mam ustawioną cały czas tą samą temperaturę i tak jeżdżę cały rok. Ja nie dotykałem się do klimatyzacji. Poprzedni właściciel też podobno tylko raz miał ją dezynfekować bez uzupełnienia. Nie wiem czy to możliwe ale 16 lat pracuje bez wymiany czynnika chłodzącego.
Dla wszystkich jest wystarczająco. Bagażnik bardzo duży. Zawiasy nie wchodzą do środka. Mógłby być troszkę wyższy, ale to w końcu sedan. Raz zmieściły mi się do niego 4 koła na felgach, ale nie wiem jak to zrobiłem.
Jest bardzo cicho. Przy 130 silnik pracuje niezauważalnie. Bardziej słychać szum opon i wiatru. Jak jest zimny to głośno klekocze ale w środku nie słychać. Jest bardzo dobrze wyciszony.
Największe spalanie u mnie to 7.2 na krótkich odcinkach zimą. Przy normalnej jeździe czyli dojazdy do pracy ok. 20 km w jedną stronę troszkę w korkach wychodziło mi 6.0. Ceny części normalne. Nie rujnują kieszeni.
Kupiłem go za kilka tysięcy. Jestem bardzo zadowolony. Bardzo tani w utrzymaniu.
Opada przełącznik od kierunkowskazów, ale za to bardzo leciutko chodzi. Pękł jeden przycisk od radia. Pomogła taśma klejąca. Ułamała się blokada klapki od wlewu paliwa. Czasem pojawia się informacja że mam wodę w filtrze paliwa. Wskaźnik paliwa czasem źle pokazuje.
Nie miałem żadnej poważnej usterki. Wymieniłem jedną rolkę prowadzącą pasek. Wymieniłem też amortyzatory z tyłu, mimo iż były sprawne to wydawały denerwujące dźwięki. Poza tym tylko elementy eksploatacyjne.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 109KM 80kW [l/100km]

6,1