Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Silnik 2.0 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 406 Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Zawsze byłem zwolennikiem aut japońskich ,czasami włoszczyzna nigdy franzuskie.Moja przygoda z Peugeotem to jak często bywa przypadek.Jeździłem Toyotą Camry 96 ,auto wygodne,kanapa,trochę surowe w środku,teraz nawet określił bym że prymitywne i rdzewiejące ale bardzo przeze mnie lubiane.Niestety wypadek wyeliminował je z użycia.Kolejny wybór też oczywiście japończyk-Honda Accord 1,8 99'.....zgroza.Okazało się że to pułapka.Auto palące więcej niż Toycynka z silnikem 2,2,nieprawdopodobnie,ale to nieprawdopodobnie mułowate,vtec to ściema bo auto nie jedzie do 3tys obrotów do tego z zawieszenia wóz drabiniasty nawet na kołach 15'W porównaniu z Camry - zero.kompletne zero.Szybko sprzedane z niewielką stratą.I tu pojawił się z nie ukrywam lekką niechecią Peugeot.Do tego diesel - fuj.Po stylu jazdy TDI VW kompletnie mnie to odrażało.Cena okazyjna ,od znajomego,przebieg symboliczny,mysle kupię na próbę bo auto pewne.Jest do dzisiaj.Auto niezabijalne,komfortowe jak Camry i do tego palące połowę z tego co Toyota.Po drodze jeszcze inne auta ale ten zawsze w rodzinie i tak jest do dzisiaj.Przy takim przebiegu nijak go sprzedać a hula jak nowy.Syn juz nim jeździł -nie zabił,dorósł do swojego nowego,zona,ja i co ciekawe często jest wybierany odruchowo jak trzeba gdzieś podjechać pomimo paru aut do wyboru.
Hegemon.Olej ,rutynowe serwisowe sprawy i nie widac żeby sie zuzywał.NIE BIERZE oleju,leastyczny,bezobsługowy.Dwumas wytrzymał ponad 300tys
Doskonała,precyzyjna,olej zmieniany w niej co ok 100tys.
Jak ktoś lubi wygodę to to jest to.Auto nie do szaleństw bo jest niesterowalne ale niesamowicie wygodne.
Pojawiły się gdzieniegdzie ogniska korozji.Po 20latach,znaczek Peugeota na bagażniku wyblakł,zszedł w jednym miejscu klar 20x20cm
Jest ok jak to w sedanach.Przód ok,tył wymaga skupienia.
Wzorowo,ale gwiadkę odejmuję za małe kieszenie w drzwiach i brak uchwytów na napoje.
dobrze,nie narzekam
Zawsze może być lepiej,zwłaszcza bagażnik dobrze jakby miła + 100l
bezbłedne.traktor na zwenątrz ,wewnątrz cisza
Auto bezawaryjne,prawidłowo serwisowac (olej co 10tys) i nie ma problemu.
Cudownie niedoszacowane auto
Na przestzreni lat oczywiście były drobiazgi.Jedna rzecz która doprowadziła mnie do szału to boczki drzwi z odchodzacą tkaniną.Tapicer zrobił z tym porządek.
żadnych

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 109KM 80kW [l/100km]