Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Peugeot 406 Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Małe spalanie.
Auto za bardzo przyzwoite pieniądze, w bardzo przyzwoitym roczniku. Nie ma się co zastanawiać, przyzwoite auto wcale nie gorsze od \"niemieckich\". Nie poddaje się stereotypom, chciałem sprawdzić jak to jest z tymi francuzami, jestem zadowolony.
Jestem zadowolony. Dlaczego nie maks? Mój pierwszy diesel, nie jestem przyzwyczajony do trochę mniejszej dynamiki niż benzyna :)
Przeważnie brak problemów, czasem wsteczny za drugim razem.
Auto jest komfortowe, na zakrętach nie zachowuje się jak wyścigówka. Nie którym mogą przeszkadzać powstające wtedy przechyły. Ja nie potrzebuje auta sportowego. Odpowiada mi to miękkie zawieszenie.
Generalnie nie jest źle. Auto jest duże, więc z tyłem mogą być problemy. Na szczęście mam wersję z parktronikiem... i problem rozwiązany.
Bardzo podobają mi się wykończenia aut francuskich, nie są takie zimne jak niemieckich. Pomarańczowe podświetlenia wyglądają świetnie w nocy. Wszystkie przełączniki pod ręką, wszystko dobrze widoczne. Trzeszczy mi tylko coś nad uchem w lewym słupku, poza tym nic.
Moje auto posiada climatronik, jednak na temat chodzenia się nie wypowiem, bo mam nieszczelną chłodnicę klimatyzacji. Grzeje bardzo ładnie, nie trzeba czekać nie wiadomo ile by było ciepło. Podgrzewanie przedniej szyby bardzo przydatna opcja
Elegancko i wygodnie. Bardzo dużo przestrzeni z przodu i z tyłu. Nie przydatny podłokietnik dla kierowcy przy manualnej skrzyni biegów, choć jego obecność potęguje wrażenie komfortu :)
Bardzo dobre, silniki HDI są i tak dość ciche, a do tego auto jest tak wyciszone, że w środku jak w benzyniaku.
Nie spodziewałem się, że auto z 2litrowym silnikiem będzie takie oszczędne przy spalaniu. Byłem bardzo mile zaskoczony gdy wymiana rozrządu, płynu chłodniczego i wszystkich filtrów kosztowała mnie 200zł (cena robocizny). Mówiono mi, że przy fracuzach jest dużo roboty i mechanicy drogo liczą, Bzdura! Trzeba dobrze poszukać. Ceny części? Orginały w ASO drogie, zamienniki w sklepach motoryzacyjnych standardowe np. Chłodnica klimy w ASO 1200zł w sklepie 400zł.
jak wyżej. Auta są dość taniej w stosunku cena/rocznik. Po co kupować jakiegoś passata za nie wiadomo jakie pieniądze, jak można mieć ten sam rocznik doskonałego peugeota w dużo niższej cenie.
Zrobiła mi się choinka w lewej tylnej lampie i rysują mi się przy otwieraniu przednie szyby, jakieś drobinki piasku mi się dostały w uszczelkę chyba.
Jeszcze mnie nie zawiódł, brak jakichkolwiek usterek. Do tej pory.... auto mam od roku..... tylko leje i jeżdżę.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

5,6