Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Ziomek, 4 lata temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Peugeot 406 Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jesli egzemplarz bezwypadkowy nie powinna się pokazywać rdza, jesli juz troche wyskoczy to najlepiej jak najszybciej zabezpieczyć przed rozprzestrzenieniem.
Układ elektryczny
Myślę że to najładniejszy sedan klasy średniej przelomu lat 90 i XXI wieku. Jest to mój pierwszy samochód, ale mimo wszystko staram się dbać o lwa, i odpowiednią eksploatacją tzn nie palowanie na zimnym, lanie dobrego paliwa, wymiana olejow na czas. Nic tylko krecic kilometry.
Mało pali, części w miarę cenowo. Jedyne do czego mogę sie przyczepić to fakt ze wtryskiwaczy Siemensa nie da sie regenerowac w przeciwieństwie do Boscha. A no i 90 km moze szalu nie robi, ale rzadko wciskam pedal gazu w podłogę, ale dzieki temu koszty z góry maleją, bo w slabszej wersji nie mam dwumasy,dpf i turbiny ze zmienną geometria.
Nie jest jakoś mega precyzyjna, ale jest nieźle. A i wg mnie za krotka jedynka.
Nie mam większych zastrzeżeń, wielowachacz robi robotę. Samochodem nie buja przy wyzszych prędkościach. Eksploatacyjnie trzeba rzucic czasem oko na lacznik stabilizatora, ale na szczęście jego wymiana jest tania.
Tutaj Peugeot wypada świetnie. Jak na 13 lat jeżdżenia po warszawskich ulicach, stojeniu pod chmurką, i zadnej konserwacji podwozia naszla tylko powierzchowna rdza. Fakt,spód drzwi bierze ale Peugeot pod tym względem zjada np. Vectrę.
Żeby parkowac 406-stka bez problemow trzeba nabrać doświadczenia, ale jak dla mnie cudów nie ma.
Nie mam zadnych zastrzeżeń, wszystko na swoim miejscu.
Zimą, zeby w samochodzie bylo cieplo muszę przejechać ok. 4 km ( oczywiście spokojnie). Ale jest to duży silnik takze wybaczam mu to. Ale jak się nagrzeje wszystko hula aż milo. Klimatronic robi robotę. Mogła by byc dwustrefowa, ale to tylko klasa srednia niestety.
Jest super, a do tego ogromny bagażnik, i miłe w dotyku welury
Na wolnych obrotach, i podczas spokojniej jazdy nie słychać ze to diesel
No nie jest to lanos pod tym wzgledem, ale ceny części sa na przyzwoitym poziomie.
Za tą cenę mamy fure wg mnie lepszą od Vectry, czy pod wieloma względami nawet Passata
Pare glupot sie znajdzie, ale nie mają one wpływu na jazdę.
Jak do tej pory brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]