Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Jerry, 12 lat temu
Silnik 2.2 HDi 133KM 98kW
Rok produkcji 2001
Peugeot 406 Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetny pod każdym względem.
Świetna prezencja, wygodne i obszerne wnętrze, dynamiczny i oszczędny silnik i wcale nie taki awaryjny jak mówią o nim wielbiciele niemieckiej motoryzacji. Dobry stosunek tego co oferuje ten samochód do jego ceny.
Miałem okazję jeździć Fabią 1.9 tdi 105km, 2.2 hdi deklasuje tdi pod względem kultury pracy i elastyczności. Mając na względzie to, że skoda jest słabsza o 30km ale lżejsza o 250kg od 406, muszę przyznać także w kwestii osiągów górą jest hdi. Tdi za to mniej pali.
Słyszałem wiele nieprzychylnych opinii dot. peugeotowskich skrzyń biegów. W 406 pracuje bez zarzutów. Dałbym 5 gdyby nie to ,że wcześniej jeźdźiłem Hondą Civic VI- absolutny wzór w tej kwestii.
Nie jest to samochód sportowy, lecz z założenia ma to być komfortowa, rodzinna limuzynka. Spełnia te założenia i mimo miękkiego zawieszenia całkiem dobrze się prowadzi. Wszelkie awarie są spowodowane stanem naszych dróg a nie konstruktorską wpadką.
Mogą być problemy z widocznością do tyłu.
Wszystko jest dobrze rozplanowane.
Klimatronic spełnia swoje zadanie w 100%.
Wystarczająco zarówno z przodu jak i z tyłu.
W tej kwestii- super
Biorąc pod uwagę rozmiary auta, masę, pojemność i osiągi jest naprawdę ekonomicznie. Omijając ASO nie narazimy się na niepotrzebne, duże wydatki. W nieautoryzowanych serwisach ceny napraw w normie.
Bardzo dobry.
Czasami zapalają się kontrolki sygnalizujące błąd jakiegoś czujnika, jednak nie ma to wpływu na jazdę. Fabryczne radio nie czyta CD - tak już było jak kupiłem. Pojawiają się wycieki w okolicach łączeń półosi z skrzynią biegów
Na razie trzeba było wymienić sprzęgło (oryginalne od nowości) więc nie należy tego traktować jako usterkę i tak długo wytrzymało. Poważnych usterek brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi 133KM 98kW [l/100km]

Usterki Peugeot 406