Lista ocen Peugeot 407 Coupe (23) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~falconn
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
407 ma aktywne zawieszenie, można sobie utawrdzić, lub jak kto woli pobujać się jak w miękkim fotelu. Ja chce czuć, że auto mnie słucha, także zawsze wciskam opcję SPORT i auto jest za przeproszeniem sztywne - bez przesady,ale dokładnie tak jak lubię. Napęd na przód sprawdza się idealnie, nie mam żadnych uwag. Opony Goodyera Eagle F1 i Lew jest jak przyklejony do drogi-indeks prędkości do 300 km/h
~Maybach
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Adaptacyjne zawieszenie jest bardzo wygodne. Sprawnie radzi sobie z wybojami, a przy wyższych prędkościach poprzez jego utwardzenie (i układu kierowniczego) daje poczucie stabilności. Ogromny minus za promień skrętu, a raczej jego brak...wszędzie trzeba zawracać na kilka razy, gorzej jak trzeba wykonywać dziwne manewry na środku skrzyżowania.
~ssasdqwe
Coupe 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Nieco utwardzony ale mozna sie przyzwyczaic dopiero na długim brukowanym bądź dziurawym odcinku może to dac sie we znaki ale to w końcu coupe ono musi juz tak miec :) dobrze trzyma sie drogi słabiej na ciasnych zakrętach trzeba uważać z fantazja :p aczkolwiek szybko da sie do niego przyzwyczaić wtedy stanie sie dla nas nawet nad wyraz dokładne
~Darek S
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Układ jezdny o klasę lepszy. Przednie zawieszenie jest doskonałe, nic dodać, nic ująć. Nie wiem jak z trwałością, ale zachowanie na drodze jest idealne. Trochę za miękkie zawieszenie silnika, choć ma to swoje plusy - nie przenoszą się drgania na karoserię. Ale przy ostrym przyśpieszaniu denerwuje. Może czas pomyśleć o zmiennym stopniu tłumienia?
~xxx
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Auto ma możliwość ustawienia zawieszenia w tryb sport. Jest wtedy trochę lepiej, ale auto nie jest zdecydowanie czymś co prowadzi się jak BMW. Fajnie wybiera drobne nierówności. Daje wrażenie płynięcia. Bardziej grand tourer niż stereotypowe coupe w prowadzeniu. Jak już jedziemy nierówną drogą to zawieszenie dość głośno pracuje.
~Pierwszyfrancuz
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Nawet dobrze się spisuje, nie mam tutaj zbyt wiele do zarzucenia, jak na razie wszytko się trzyma i spełnia swoją funkcję, to od strony wewnętrznej. Natomiast zawieszenie to cholerna bolączka, łożyska mcpersona czy tuleje wahaczy, w zasadzie wszytko jest mało trwałe. Nie ma to jak polskie drogi... I studzienki...
~AdiKas
Coupe 2.2 16V 163KM 120kW
Wszystkie systemy działają bez zarzutu. Mógł bym przyczepić się trochę do ESP za to, że za wcześnie reaguje. Ale może to i lepiej...po to jest. Mojej żonie np. nigdy się nie włączyło ;) Można je wyłączyć, ale gdy tylko przekroczymy 50km/h, to samo się włączy. Zawieszenie ani za twarde ani za miękkie. W miarę komfortowe.
~Nocturne
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Zawieszenie jest wspaniałe. Bardzo komfortowe ale jednocześnie odpowiednio sprężyste i twardawe, co pozwala pewnie jeździć. Nie buja na boki w zakrętach. To jedna z największych zalet wersji Coupe. Niestety skomplikowana konstrukcja generuje wysokie koszty napraw a zużywa się na naszych drogach szybko.
~zagrom
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Zawieszenie jest dobrze zestrojone. Jednak nie jest to zawieszenie auto sportowego. Nie ma sie co oszukiwac jest to typowy bulwarowiec zaprojektowany do maksymalnego komfortu kierowcy. Jednak jezeli trzeba to dosyc szybko mozna pokonac zakrety-pamietajac jednak o wadze samochodu.
Dziennik kosztów dla Peugeot 407 Coupe
7,6
13,8
~michał
Coupe 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
dla mnie bardzo bardzo przeciętny, niby ok ale nie poszaleć tym to ciężko, niestabilne na zakrętach, przy większych prędkościach lepiej nie wykonywać gwałtowniejszych ruchów (przesiadłem się z CLK może za dużo oczekiwałem w prowadzeniu po 407 Coupe)
Peugeot 407 Coupe