Lista ocen Peugeot 407 SW (131) - Silnik

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ma
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Silnik bardzo głośny ,czasami muli . . .
~Patryk
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Silnik jako silnik jest całkiem dobry, jednak w tak ciężkim aucie nie jest zbyt żwawy. W mniejszym 307 może być odpowiedni, ale tutaj brakuje mocy, brakuje elastyczności. W trasie, podczas jazdy ze stałą prędkością potrafi spalić mało. Ale w mieście jednak czuć, że silnik nie ma siły, trzeba dużo od niego wymagać, żeby przyspieszył. A przez to bierze dużo więcej paliwa.
~Siema
SW 2.2 16V 163KM 120kW
Silnik niby przy kupnie chodził ładnie było jedynie podejrzenie uszczelki pod głowica (brudny płyn chłodniczy) jednak później nawet remont silnika nic nie pomógł dalej wypychało bagnet i kapało z silnika wiec po prostu masakra nie dość ze pieniędzy w brud wydanych na naprawę to jeszcze na koniec okazało się ze i tak nic to nie zmieniło
~Krzysztof bdg 407 sw
SW 1.6 HDi FAP 109KM 80kW
Silnik 1,6 HDi w stosunku do mojego poprzedniego Passata B5 FL o NIEBO lepszy. Jeżdżę w miarę dynamicznie i powiem, że ten silnik ma 2 i 3 doskonałą, pięknie przyspiesza. Na trasie przy 100-110 wyprzedzam po 2-3 samochody bez problemu. Pierniczą, że za słaby - ja jeżdżę już 20 lat, 407 to moje 9 auto i powiem, że jest najlepsze ze wszystkich
~FloroMarlboro
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
2.0 HDi, które występowało w nieco uboższej odmianie na rynku francuskim. Jednostka wyróżnia się elastycznością oraz kulturą pracy, a w połączeniu z 6-biegowym manualem potrafi nie wydrenować nadmiernie kieszeni. Silnik o opinii "idiotoodpornego". W pełni spokojny będę jednak po usunięciu wycieków spod klapek pompowtryskiwaczy.
~pnasz@wp.pl
SW 1.6 HDi FAP 109KM 80kW
Silnik 1.6 HDI jest za slaby do tego samochodu szczególnie gdy się podróżuje z większym obciążeniem, ale jeżdżąc delikatnie można się przyzwyczaić. Trzeba wyczuć kiedy wypala się sadza w filtrze cząstek stałych i nie przyrywać mu! Najlepiej raz na 500 km wyjechać co najmniej w 30-40 km odcinek trasy aby się sadza wypaliła.
~danielpn
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Kultura pracy conajmniej średnia, przy wyższych prędkościach głośny. Wcina olej, czym więcej obciążony tym więcej - taka jego uroda. Zdecydowanie oszczędniejszy jest HDI, jednak benzynowy bije na glowę HDI pod względem awaryjności i kosztów napraw. Reasumując lepiej dopłacać do paliwa i zaoszczędzić na naprawach.
~CzOlO
SW 1.8 16V 125KM 92kW
Moj silnik to 1.8 125KM, ale nie moglem wybrac takiego w formularzu. Moment obrotowy moglby byc wiekszy, ale nie ma klopotow z plynna jazda i wyprzedzaniem. Nie mialem okazji przetestowac max predkosci, ale udalo mi sie rozpedzic autko na Katowickiej do 180km/h, niestety polskie drogi nie pozwalaja na wiecej :-)
~axl
SW 2.0 16V 140KM 103kW
Bardzo dobra jednostka napędowa do tego modelu. Osiągi są zadowalające biorąc pod uwagę masę auta ok. półtorej tony to nie ma co narzekać. Przy wyprzedzaniu nawet z obciążeniem zbiera sie nieźle, nawet na piątce można jechać oszczędnie od 70km/h. Gdyby był szósty bieg byłoby idealnie ale ogólnie jest w porządku.
~robert
SW 1.6 HDi FAP 109KM 80kW
od ok 10 miesiecy posiada to auto ladny wyglad, niskie zawieszenie to moze imponowac ale od maja tego roku mam problem z lampka oleju wszystko co mozliwe zostal juz wymienione i nadal usterka nie ustapila czy ktos kiedykolwiek mial taka sytuacje, w serwisie rece zalamuja bo nie wiedza co z tym dalej maja poczac, a ty bardziej ja
Peugeot 407 SW