Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

Ada$, 11 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 407 SW 1.8 16V 125KM 92kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Po przesiadce w Fiata Stilo zaskoczenia były choć na minus. Muszę jednak podać zaskoczenia poyztywne: - moja córka uwielbia szklany dach - dobre zawieszenie
Zawieszenie : dolny sworzeń wahacza
Inne : tylna wycieraczka, dysze spryskiwaczy
Moja córka uwielbia szklany dach. Dla mnie samochód jak każdy inny. Gdyby te siedzenia były wygodniejsze to bym go nawet lubił. Bardziej szczegółowe uagi - patrz Ergonomia
Silnik 1.8 125KM całkowicie wystarczjący do normalnej jazdy. Na minus zaliczyłbym ospałą reakcję na wciśnięcie gazu przy ruszaniu - trzeba chwilę poczekać zanim silnik zwiększy obroty, myślę, że to wina elektroniki.
Skrzynia działa super.
Zawieszenie wielowahaczowe pozwala na pewną jazdę i dobrze tłumi nierówności.
Do przodu i na boki bardzo dobre. Do tyłu kiepsko.
Rozmieszczenie guziczków i przełączników bardzo dobre. Pierwsza wada i to bardzo poważna - niewygodne fotele (mam wersję bez regulacji części lędźwiowej) Masakra dla kręgosłupa w dłuższych trasach. W samochodzie klasy D takie coś wymyślił jakiś osioł (choć wiem, że obrażam teraz miłe i pożyteczne zwierzęta). Druga wada (już mniej poważna) - brak możliwości pełnego otworzenia tylnej klapy (wersja kombi SW) przy zamontowanym boksie dachowym Trzecia wada - nieskie zawieszenie , trzeba uważać, żeby nie przytrzeć spodem (a szczególnie rantami progów). Całe szczęście na podłożnicach jest plastikowa osłona. Pierdoła 1 - zamiast normalnej rolety w bagaziku jest składana klapa - bardzo niewygodne Pierdoła 2 - kiepskie wspomaganie kierownicy - w sumie to nie wada tylko brak zalety do której przyzwyczaiłem się posiadając Fiata - możliwości kręcenia kierownicą dosłownie jednym paluszkiem Pierdoła 3 - brak możliwości użycia spryskiwacza bez włączania wycieraczek
OK
Jak na klasę D przeciętnie. Bagażnik w kombi poniżej oczekiwań.
W tej kwestii zawsze może być lepiej, choć nie jest źle
Benzyna 1.8 musi swoje spalić. Tragicznie nie jest ale przy tych cenach benzyny chciałoby się, żeby palił mniej. Minimalnie na trasie 6.1 l/100km (przy 100km/h) W mieście (dojazdy 5km do pracy, masakryczne korki) zbliża się do 12 l/100km Przeglądy robię sam, więc nie kosztują abyt wiele. W kwestii napraw na razie nic poważniejszego niż sworzeń wahacza robić nie musiałem.
Kupiłem samochód używany z przebiegiem 52tys km. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Nowego 407 bym nie kupił (nie jest wart ceny jaką żądali w salonach).
Czasem lubi płatać drobne figle. Nic poważnego. -tylna wicieraczka -dysze spryskiwaczy -fałszywe informacje o przepalonych zarowkach swiatel przeciwmglowych - zamek klapki wlewu paliwa - problemy z przełączniem otwierania szyby w tylnej klapie
Na razie padł sworzeń dolny wahacza lewego. Koszt części 170zł (wysokiej jakości SKF, ale są też za 70zł) przy przebiegu 55tys km. Ten typ tak ma (podobno).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

8,7