Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 407 SW 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Brak usterek i niskie spalanie. Tylko lać dobry olej
Inne : Usterek nie ma może te sprzęgło czule ale ja nic nie robiłem nic nie bije wyje itd.
Obawiałem się przy zakupie tego diesla a okazał się strzałem w 10. Jeździłem wcześniej kilkoma modelami Audi, Fordem, Citroenem, Mitsubishi, prawie nowym Hyundaiem... Efekt taki że muszę naprawdę dobrze ocenić te wg mnie pancerne auto. Tyle piszą o zawieszeniu. Ok tył to wielowahacz ale... U mnie jest wciąż oryginał 13lat !!! Przód to też końcówki, łączniki itd wszystko po 40-60zl. Dodam tylko że w audi wymieniałem standardowo co 1,5-2 lata całe przednie zawieszenie min 1200-1500zl. Silnik chodzi pięknie i równo. Zima na klimie w mieście max 6.8-7.2litra a trasa ok 5-5.5l. Żadnych klekotów, lejących wtrysków jak w poprzednich autach. Sprzęgło delikatnie słychać jak się depnie przy 80-90kmh na 6-tym biegu ale sporadycznie, te auta lubią jak się je kręci na obroty i po prostu 6 bieg zmienić jak mamy 2000+ obr i min 90kmh. Fapa raz dolewalem i czyścili mi preparatem cały filtr. Cały zabieg ok 700-800zl i spokój na kolejne parę lat. Elektronika hmmm no jest i działa
Oszczędny i ma moc. W trasie wyprzedzanie nie jest problemem. Żadnych problemów. Mimo że go kręcę na wysokich obrotach mało pali.
Żadnych uwag
Komfort komfort za małe pieniądze wymienimy części
Gdyby nie 2 małe szkody parkingowe to auto było by jak nowe. A ja po lasach jeżdżę dużo tras robię i nawet na masce odprysków nie ma...
Auto bezpieczne szerokie słupki więc coś za coś.
Wszystko pod ręką i rozmieszczenie na konsoli i sterowanie radiem i komputerem z kierownicy
Brak uwag
Jak z przodu jedzie kierowca lub pasażer 1.8m to z tyłu tego się nie odczuwa miejsca na kolana docyc i jeszcze płaska podłoga w tylnym rzędzie
Przy 140 trochę słychać silnik i opory wiatru
Nie żeby tylko paliwo lać ale warsztaty to głównie eksploatacja plus FAP uzupełniany
Żeby kupić Niemca musiałbym dołożyć drugie tyle ... Tylko po co żeby oszukiwać samego siebie że się nic nie psuje przed znajomymi. Znam historie wielu użytkowników VW i Audi i płaczą
Wężyk od spryskiwacza się rozszczelnił i to by było na tyle
Żadnych uwag

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]