Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

o!, 14 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 407 SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : niska cena i dobre wyposażenie, wrażenie robi szklany dach lecz tylko przez kilka minut, ale przyjemnie szczególnie w dni deszczowe go mieć
Silnik : szarpanie, ogromne zuzycie paliwa
Inne : koła blokują się przy skręcie, coś z elektrowentylatorem
Karoseria : telepanie przy 6km przebiegu
Pojazd nadaje się tylko do wymiany, nie wiem czy zaufam kiedykolwiek tej marce. Na dzień dzisiejszy jazda nim jest wręcz niebezpieczna. Zgłosiłem telefonicznie i na piśmie, ale wg serwisu powinienem czekać 14 dni na odpowiedz! Mam nadzieję, że w tym czasie dotrę do Peugeot Polska, jeśli nie to do Francji jeśli ten pojazd wcześniej mnie nie zabije.
przy ponad 2000 obrotów lekko szarpał, mała moc przy niższych obrotach, po reklamacji OK. pRZEBIEG NA DZIŚ TO 1600Km (jeden tysiąc sześćset km).
bez uwag, jest jak być powinno
Lubię francuskie zawieszenia, nie znoszę niemieckich na naszych drogach, gubię plomby w zębach.
Ogólnie zła, ale najgorsze jest to że górna krawędź szyby przedniej tak poprowadzono, że na naszych skrzyżowaniach zmiany świateł nie widać chyba, że leży się na kierownicy równocześnie zadzierając głowę, lub połową maski zajmuje się przejście dla pieszych a światła obserwuje się przez panoramiczny dach. Za to maska przednia i szyba wyglądają imponująco.
Jeśli ktoś lubi szukać wśród ogromnej ilości bursztynowych światełek właściwego przycisku to może się podobać. Uchwyty na napoje- proszę raczej nie korzystać, nic nie trzymają. Jeśli znalazłeś miejsce na okulary nie będzie na telefon.
W trakcie deszczu na samym środku przedniej szyby zapocenie nie do rozdmuchania
Przód ujdzie tył fatalnie.
Miłe autko.
Przez pierwsze kilometry było całkiem miło ale się skończyło. Miły początek to w trasie przy bardzo, bardzo delikatnej jeździe udało się wydusić ok 6l/100km. potem mimo zachowania stylu jazdy nie schodził poniżej 10-11 litrów, oczywiście reklamowałem. Teraz ok 8,7-9l! Jakie ten HDI ma zalety?
Przy tej cenie byłaby to rewelacja gdyby nie w/w awarie i serwis. Mogę darować uchwyty na kubki, ciasnotę na tylnych siedzeniach oraz inne niedociągnięcia gdyby to coś mniej paliło i nie psuło się w przeciągu 5 tygodni kilkakrotnie. To tylko marzenie. Powinienem zaznaczyć \"bardzo źle\" i ostatecznie tak zrobiłem, ale wierzę że to potkniecie (choć dla mnie tragiczne finansowo)i sprawa znajdzie korzystny dla mnie finał.
1600 km reklamacji! Szarpanie silnika, awaria sprzęgła, znów silnik, wspomaganie kierownicy, trzeszczenie tylnej klapy. Za to wspomaganie powinni odpowiadać przed Sądem to bardzo niebezpieczna usterka, jak czytam na forum nie tylko w moim aucie. Coś z chłodnica jeszcze nie ustaliłem co, ale temperatura na postoju (!) dziwnie rośnie.
Te które wymieniłem wyżej wystarczą.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]

10,2