Lista ocen Peugeot 5008 I Minivan (50) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Minivan 1.6 VTi 120KM 88kW
Wybrałem ten silnik świadom jego zalet i wad. Jeżdżę raczej spokojnie, około 15 000 km rocznie, także nie zwracam aż tak uwagi na spalanie. Liczę natomiast na spokojną i bezproblemową eksploatację w porównaniu do poprzedniego samochodu który miał silnik diesla. Wracając do jednostki - jest to typowy silnik wolnossący o 16 zaworach, ożywia się dopiero w górnym zakresie obrotów. Maksymalny moment w okolicach 4000obr/min, odcinka przy 6500....
~Gajowy
Minivan 1.6 e-HDi FAP 115KM 85kW
Bardzo elastyczny. bardzo miękko pracuje. W samochodzie praktycznie go nie słychać . Niską moc rekompensuje spalanie. Warto się przejechać przed zakupem ja przesiadałem się z Forda Galaxy 2.2 tdci 175 km wiec różnica byłą olbrzymia ale przestało mi to przeszkadzać po pierwszym tankowaniu auta :) Na moje potrzeby wystarcza. Jadąc całą rodzinką na wakacje 2+2 z pełnym bagażnikiem bez problemu można się żwawo poruszać ale nie jest to demon...
~maras74@o2.pl
Minivan 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
To chyba najbardziej komfortowy diesel w klasie, jezeli chodzi o kulture pracy. Testowalem kilka alternatyw, najgorzej w tej kategorii wypadl Renault, Citroen, pozniej Qashkai +2, S-Max, Touran. Sharan / Alhambra calkiem OK. Osiagi jak na \"papierowe\" 150KM naprawde robia wrazenie, nawet z pelnym obciazeniem nie ma klopotow z wyprzedzaniem. Oczywiscie nie odnosze sie tutaj do aut sportowych 300KM+ ;)
~WAJO
Minivan 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
Opinia że minivany niemickie czy japońskie są lepiej wykonane uważam za przesadzoną. Nowy Touran wygląda w środku jak Caddy a ten nie porywa. Toyota verso to wogóle już antykwariat. A tu nowocześnie przytulnie wszystko miękkie. Silnik narazie idealny mało pali a mocy nigdy nie brakuje, pracuje cicho i potrafi sobie poradzić z 5 osobami i przyczepą na bliźniakach.
~Art
Minivan 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
Silnik 1.6 HDI 82 kW 112 KM, zrobiona mapa na 138 KM i 350 Nm. Wymiana oleju co 10 kkm brak konieczności dolewania pomiędzy wymianami. Z jednej strony jest ok, niskie spalanie, w miarę tanie filtry, zestaw rozrządu itp. Z drugiej strony mogą przydarzyć się kosztowne awarie osprzętu, układu wtryskowego, turbiny, FAPa i koła dwumasowego.
~Krzysiek
Minivan 1.6 THP 156KM 115kW
Niezłe osiągi jak na tak małą pojemność i sporą mase auta. Wadą jest mała dynamika (za mały moment) przy wyższych prędkościach obrotowych, przeszkadza to szczególnie przy wyprzedzaniu w trasie przy prędkościach powyżej 100 km/h. W mieście radzi sobie doskonale, duży moment juz od 1400 obr/min daje uczucie jazdy autem ze znacznie większym silnikiem.
~Adam S
Minivan 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
nie moge przyzwyczaić się do zmiennych odgłosów pracy, beznzyna wydaje jednak wciąż te same dźwięki. HDI 112KM i 270Nm w modelu 2011 jeździ jak brzmi REWELACJA jak na diesla 1,6.Naprawde dynamiczny silnik, śmiało pokona wiele dwulitrówek, potężny moment obrotowy zadziwia. ...Mam wszystko w tyle!!!
~VIVALDI
Minivan 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
Ten silnik należy zrozumieć. Jeśli znajdziemy właściwe prędkości obrotowe dla poszczególnych biegów będzie przyśpieszał niczym auto sportowe mimo , że to tylko 1.6 HDI 112KM. Elastyczność niesamowita dla 3 i 5 biegu. 6 bieg ma wystarczającą elastyczność jak na Polskie warunki jazdy.
~Mirek
Minivan 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
Silnik 115 KM /270NM/ naprawdę daje radę odczuwa się praktycznie o 20 KM więcej.Elastyczny dobrze ciągnie z dołu mimo masy 1,5 tony.W zafirze 1,7 miałem 110 Km silnik zaczyneł się zbierać pow.2500 obr. - tutaj ciągnie już od ok.1800 obr.
~Michał Raczek
Minivan 1.6 THP 156KM 115kW
Silnik ma wycieki oleju, oprócz tego sporo go zużywa. W rok czasu potwafił "wypić/zgubić' 7L, przy przebiegu około 20 tys. co daje 350ml/1000km. Dynamika silnika jest ok, przyśpiesza sprawnie, płynnie, po przejechaniu 20 tys od zakupu hałasuje rozrząd.
Peugeot 5008 I Minivan