Ocena kierowcy - Peugeot 5008 I Minivan

Rok produkcji 2011
Peugeot 5008 I Minivan 1.6 THP 156KM 115kW od 2009 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo cicha praca
Zawieszenie : zbyt sztywne
Układ elektryczny : zbyt słabe światła mijania
Przeniesienie napędu : brak płynności lewarka w przełączaniu biegów
po miesięcznej jeździe peugeotem 5008 wrażenia pozytywne, gdyby przełączanie biegów lewarkiem było płynniejsze i cichsze, a zawieszenie nie przenosiło drgań na kierownicę przy jeździe po nierównościach - to uważam, że w segmencie minivanów peugeot 5008 zasłużył na palmę pierwszeństwa.
kultura pracy silnika doskonała, elastyczność jeszcze lepsza - choć musiałem się przestawić z piętnastoletniej jazdy dieslem na benzynę i przyzwyczaić do braku odgłosu pracy silnika w środku samochodu - lepiej niż przypuszczałem.
skrzynia biegów bez zarzutów, ale przełączanie biegów mogłoby być płynniejsze i cichsze /należy poprawić cięgna łączące skrzynie z lewarkiem/.
układ zawieszenia jest dość twardy i przenosi drgania na kierownicę przy jeździe po dziurawych polskich i miejskich drogach. Na autostradach zawieszenie sprawuje się bez zarzutu - auto płynie, jazda staje się wielką przyjemnością. Układ kierowniczy bez wad, a sztywność zawieszenia pozwala na pokonywanie łuków i zakrętów na dużych prędkościach bez obaw na pod i nad sterowność
widoczność do przodu i na boki doskonała, do tyłu przy cofaniu pomagają czujniki parkowania.
super - wszystko pod ręką i na swoim miejscu, nic dodać ani ująć.
bez uwag.
kupiłem to autko właśnie dla przestrzeni jaką posiada dla kierowcy /w średnio starszym wieku/i pasażerów w porównaniu z niewielkimi wizualnymi gabarytami zewnętrznymi, oraz super dużym i łatwo dostępnym bagażnikiem.
wyciszenie bez zarzutu, można szeptem rozmawiać w czasie jazdy.
duże zaskoczenie in minus, bo przyzwyczajony do diesla 2,0 litry /peugeot 407/ i spalania średniego rzędu 7litrów, nagle widzisz średnią 9,4 litra benzyny po miesiącu jazdy - szok? Myślę, że w miarę przejechanych km średnia będzie się zmniejszać, ale też wiem iż silnik z mocą 156 KM musi dostać swoje jedzenie.Pocieszam się dobry wyborem patrząc na ceny paliwa gdzie ON jest już droższy od benzyny.
w porównaniu do konkurencji i przy zakupie peugeot 5008 w cenach promocyjnych - stosunek jakość tego samochodu do jego ceny jest bardzo dobry.
brak usterek - dopiero miesiąc minął od zakupu
brak usterek - mam to autko dopiero jeden miesiąc

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 156KM 115kW [l/100km]

9,8