Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan

Silnik 1.6 e-HDi FAP 112KM 82kW
Rok produkcji 2011
Peugeot 508 I Sedan 1.6 e-HDi FAP 112KM 82kW 2011-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Sedan wygląda jak rasowe coupe
Od dłuższego czasu wiedziałem że kupię to auto cały czas cieszy moje oko, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Po poprzednim nie zawodnym i nowoczesnym wtedy Peugeot'cie 407 trudno było mi znaleźć drugie tak udane auto. Wiadomo w tej wersji to nie wyścigówka choć jak trzeba to łopatki jak w F1 i turbinka dająca prawie 300Nm robią swoje. Jest to raczej ekonomiczny statek na długie podróże który do dziś przyciąga spojrzenia.
Niezawodne Hdi - co chcieć więcej! Cichy oszczędny i przyjemny dla ucha. Ważne by nie oszczędzać na serwisowaniu dobry olej i markowe filtry to podstawa. W razie czego silnik znany mechanikom i czesci do kupienia tanio i bezproblemowo.
Ja kupiłem okazyjnie auto ze ślizgającym się sprzegłem, oczywiście od razu wymienilem komplet sprzegla + dwumasa Valeo taki jak oryginalnie sama wymiana to nic specjalnego prawie jak w manualu. Potem przyuczenie skrzyni biegów oraz sprzęgła i śmiga jak złoto. Do zmiany biegów trzeba się przyzwyczaić. Jak jest sprawna skrzynia MCP i sprzęgło ok -tak jak u mnie, to wcale automatyka nie szarpie zwyczajnie odczuwalna zmiana biegów po prostu jeździ się inaczej, miałem pełny automat w 407 a wcześniej manuale. Jednak jestem w 100% zadowolony z wyboru wbrew złym opiniom. Nigdy więcej nie wybiorę zwykłego manuala jak nie będę musiał.
Pewnie trzyma się drogi jest przewidywalny i bezpieczny bardzo dobrze hamuje cicho tłumi nierówności i jest wytrzymałe. Mieszkam poza utwardzonymi drogami więc wiem co piszę.
W pełni spełnienia oczekiwania rodziny 2+2 dużo miejsca z przodu i z tyłu(o niebo lepiej od 407sw) kufer pojemny i ustawny. Auto ciche i dynamiczne dobrze nagłośnione zwyczajnie komfortowe w dlugiej podróży.
Wszystko pod ręką i czytelnie mam wersję z navi itp wiec super brak tylko schowka na okulary i przyciski od tempomatu dałbym bardziej pod kciuk.
Grzeje szybko i mocno jak na nowoczesnego diesla a klima dwustrefowa z nawiewami na tył chłodzi bardzo skutecznie-czterostrefowa a takich wersji nie brakuje to już w ogóle chyba mrozi.
Świetne wnętrze wygodne ja mam ponad 1,8 metra a za mną luzik. Pięć osób spokojnie się zmieści a cztery czują się prawie jak w klasie bIznes.
Jak na diesla super w wersji sedan nie słychać nic poza szumem opon i powietrza. Silnik odzywa się tylko przy ostrym przyspieszaniu jednak ma całkiem przyjemny dźwięk. Na trasach nie męczy.
To główny atut tej wersji mała pojemność sześciobiegowa skrzynia MCP i doskonale działający start&stop robią swoje. Trasa na tempomacie do 110 nawet 3.8 litra na codzień jeżdżę krótkie odcinki podmiejskimi drogami pali ok 5. Ale tak czy siak ponad 1000 km na zbiorniku paliwa dla mnie super.
Bardzo nowoczesne auto świetnie wykończone i bezawaryjne do tego młody rocznik. W tej cenie chyba nie ma konkurencji.
U mnie jak na razie brak. Podstawą jednak jest dbanie o autko filtry i dobry olej to absolutne minimum i to co 10000-12000 kilometrów.
Tym bardziej brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 e-HDi FAP 112KM 82kW [l/100km]