Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan

tomasz, 10 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Rok produkcji 2013
Peugeot 508 I Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Tego oczekiwałem od porządnego diesla.
Długo zastanawiałem się nad wyborem auta i silnika. Za te pieniądze wybór na rynku jest duży. Wiedziałem tylko jedno, że nie ma to być dwuletni rodzynek z Niemiec, tylko auto nowe. Myślałem o Japończyku ale ludzie piszą o lakierach, które rysuje wiatr. Jeździłem też ASX z silnikiem 116KM ale ten silnik to obraza kierowcy. W środku też Mitsubishi jest jeszcze w erze wytwarzania deski rozdzielczej przy pomocy dłuta. Dużo oglądałem, czytałem fora i opinie kierowców. W połowie drogi trafiłem na 508-kę i dalej już nie oglądałem nic. Auto to przypadło mi swoją stonowaną linią, tak inną od agresywnych stylizacji aut koreańskich czy obłych niemieckich. Zastanawiałem się więc dalej nad silnikiem. Jazdy próbne, analiza danych technicznych i wybór padł na HDi 163KM. Ten silnik to strzał w 10tkę. Na każdym biegu czuć, że auto ma mocy do przyspieszania. I ten dźwięk przy wysokich coś pięknego. O pięknych liniach nadwozia już pisałem. W środku nie mniej ładnie, wysmakowany kokpit, wszystko ładnie równo spasowane, wysokiej jakości materiały. Kierowca ma wrażenie, że wszystko jest pod ręką, że wszystko jest tak umiejscowione, żeby intuicyjnie jechać autem. Kolorowa nawigacja ze sterowaniem pokrętłem między fotelami, łatwo sparować z telefonem komórkowym. Całe szczęście, że ekran nie jest dotykowy - nie będzie ubrudzony palcami. Dyskretne podświetlanie tunelu środkowego diodami LED. Reflektory ksenonowe z doświetlaniem zakrętów sprawują się wyśmienicie. To były długie poszukiwania auta ale teraz nie chce się z niego wysiadać. Ma się wrażenie, że tutaj wszystko jest dla kierowcy, który nie jest tylko dodatkiem. I smaczki w środku jak test zegarów, oświetlenie powitalne. Jeśli się zastanawiasz, kupuj nie pożałujesz. Napisałem tą opinię aby pomóc innym, gdyż sam przed zakupem wiele przeczytałem Waszych opinii, za co dziękuję. Jeśli chodzi o spalanie, ciężko obecnie powiedzieć. Cały czas jeżdżę z ciężką nogą (cieszy silnik) i obecnie komputer wskazuje 7,2. Spalanie zaznaczyłem tylko jedno średnie, gdyż posiadam go od niedawna. Proszę brać tylko pod uwagę średnie maksymalne spalanie 7,2 - reszta jest wybrana z przypadku.
Wspaniały silnik. Gdybyś wsiadł do tego auta i nie wiedział jaki jest silnik - nie powiedziałbyś po dźwięku, że to diesel. Fajnie mruczy na wyższych obrotach. Elastyczny i dynamiczny.
Skok biegów krótki i precyzyjne. Przyjemnie je zmianiać.
Auto się prowadzi bardzo lekko i dobrze reaguje na polecenia kierowcy.
Z tyłu trzeba polegać na czujnikach cofania - mała szyba. Za to lusterka wsteczne bardzo dobre i dopełniają czujniki cofania.
Wszystko pod ręką, wyświetlacz na wysokości wzroku kierowcy.
W środku jest wystarczająco miejsca i łatwo ustawić dla siebie fotel.
W środku bardzo cicho. Można jechać i cicho słuchać muzyki. Dopiero przy wyższych obrotach silnik sobie fajnie pomrukuje.
Za mało pokonałem kilometrów. Przy dynamicznej jeździe, średnie spalanie z komputera 7,2.
Za takie pieniądze, nic tylko brać.
Obecnie wszystko perfekcyjnie.
Do tej pory nic.