Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan

Grzegorz, 8 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Rok produkcji 2011
Peugeot 508 I Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Wykończenie - jak z klasy wyższej. Wygląd zewnętrzny - samochód się wyróżnia na drodze. Mało pali, dużo miejsca w środku.
Zawieszenie : za bardzo uderza na nierównościach oraz dziurach
Przeniesienie napędu : skrzynia mogłaby być bardziej precyzyjna
Karoseria : ma 2 ośrodki korozji
Samochód bardzo mi się podoba wewnątrz i na zewnątrz. Zwraca na siebie uwagę - dobrze wyposażony - mam wersję Allure.
Mimo swoich 160 KM trochę jest dla mnie za wolny. Czasem robi wrażenie jakby nie miał siły chociaż jak się spojrzy na zegary tak nie jest. Czy w volvo czy passacie wrażenie było odwrotne. Miałem przed laty 406 i tam również wydawało mi się, że to bardzo bardzo szybki samochód. W tym przypadku "czuć" jego wagę. Poza tym jest w miarę cichy (jakby nie diesel) oraz ekonomiczny.
Dla mnie za wolno reaguje - mogłaby szybciej przenosić napęd. Poza tym haczy jak przerzucam na 6 bieg oraz wrzucanie wstecznego także nie zawsze zadziała - przy najbliższej wizycie w serwisie - zgłoszę to.
Prowadzi się dobrze, chociaż czasem kierownica jest jakby za luźna innym razem chodzi ca ciężko - coś mi się nie do końca podoba. Ponad to na nierównościach albo dziurach nieprzyjemnie bije. Nie jest to fajne.
Obserwacja na boki nie jest do końca komfortowa. W volvo czy passacie było znacznie lepiej. Poza tym jest ok.
Byłoby doskonale gdyby nie brak schowków na okulary, na telefon, klucze czy inne drobiazgi. Także schowki w drzwiach - butelka albo jest za duża i się nie mieści albo za mała i lata po całym schowku. Schowek przed nogami pasażera jest za daleko dla kierowcy bo znajduje się za nisko oraz jest zaczyna się głęboko.
Według moich odczuć doskonale.
Według moich odczuć oraz tych, którzy muszą podróżować z tyłu również bardzo dobrze. Nikt nie narzekał, że mu ciasno albo niewygodnie.
Myślałem, że będzie doskonale. Jak się jedzie do 100/h - doskonale, powyżej radio trzeba mocniej pogłośnić, powyżej 130/h słychać "prędkość". W volvo było cicho do 200/h. Trochę się czuję zawiedziony, 15 lat temu w 406 wydaje mi się, że było ciszej.
Uważam, że bardzo dobrze. Samochód w zasadzie bezawaryjny .Mało pali!
Mechanicznie wszystko ok. Ja mam wrażenie jakby powłoka lakiernicza była słabo ocynkowana oraz za słaba i za cienka - mam po odbiciach 2 ośrodki korozji - małe ale nie cieszą...
Na razie brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 163KM 120kW [l/100km]