Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan

Silnik 2.0 Hybrid4 200KM 147kW
Rok produkcji 2012
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 508 I Sedan 2.0 Hybrid4 200KM 147kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Świetny budżetowy samochód. Niska cena zakupu, w miarę niskie koszty utrzymania. W moim wypadku najbogatsza wersja wyposażenia (skóra, bixenon +led, hybrid4, bezkluczykowy dostęp, 4 strefowa klimatyzacja, roletki, asystent parkowania itp.) umila podróż.
Jednostka diesla 2.0 163km + silnik elektryczny 37km, w zupełności daje rade na trasę. Dzięki napędowi 4x4 samochód przyspiesza całkiem przyjemnie. Nie miałem żadnych problemów z silnikiem spalinowym przez cały okres użytkowania.
Skrzynia biegów jest tragiczna, biegi zmieniają się powoli. Odczuwalne jest delikatne opóźnienie reakcji skrzyni biegów przy ruszaniu.
Układ jezdny jest ospały. Kierownica chodzi lekko, jednakże nie "czuć" drogi tak samo jak np. w BMW. Zawieszenie ku mojemu zaskoczeniu nie jest miękkie jak w citroenie - jest twarde. W połączeniu z oponami michelin trzyma się drogi znakomocie.
Karoseria ok, po 10 latach brak rdzy.
Widoczność jest tragiczna, ogromna ilość martwego. Słupek B oraz C przez swoje położenie utrudnia wyjazd z posesji, garażu czy też zwykłego miejsca parkingowego. Tylna szyba mogłaby w zasadzie nie istnieć, bo i tak nic przez nią nie widać. Na plus są duże lusterka boczne. Jeżeli chodzi o widoczność w nocy bixenony + led sprawdzają się wyśmienicie.
Jako posiadacz samochodów BMW (e92, f30) pozycja za fotelem wydaje mi się strasznie dziwna, można ją porównać do siedzenia na krześle- pedały są blisko, a kierownica dosyć daleko. Jak to przystało na samochód francuski fotele są wygodne, duża możliwość regulacji. Kierownica multifunkcyjna jest intuicyjna, czego nie można powiedzieć o peugeotowym "idrive". Uchwyty na kubki, zasłaniają ekran nawigacji.
Mój egzemplarz wyposażony jest w 4 strefową klimatyzacje automatyczną, nie mogę powiedzieć nic złego na jej temat - spełnia swoją funkcje.
Przestrzeń dla kierowcy oraz pasażerów jest komfortowa, nie mam się do czego przyczepić.
Wyciszenie silnika jest w porządku. Dobre opony + dbanie o uszczelki zapewnią komfortową jazdę przy 140kmh+
Dzięki silnikowi elektrycznemu otrzymujemy niskie spalanie na poziomie 3.5l w mieście. Problemy zaczynają się przy wymianie części, sławne powiedzenie "panie tutaj trzeba elektryka" sprawdza się idealnie. Nie wymienimy tarcz ani klocków bez podłączenia komputera, co podnosi koszty wymiany.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Hybrid4 200KM 147kW [l/100km]

3,5