Ocena kierowcy - Peugeot 508 II SW

Rafał, 4 lata temu
Silnik 1.6 PureTech 180KM 132kW
Rok produkcji 2019
Peugeot 508 II SW 1.6 PureTech 180KM 132kW 2018-2023 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Nie duży silnik ale tak spasowany ze skrzynią biegów że zawsze daje radę
Naprawdę świetne auto. Nigdy nie miałem francuza ale Peugeot zrobił naprawdę piękny samochód. Polecam je z czystym sumieniem ale trzeba zdawać sobie sprawę że wsiadanie i wysiadanie dla niektórych osób może być problematyczne i z tyłu mistrzem miejsca na nogi to on nie jest. Wygląd kwestia gustu, dla mnie przepiękne z zewnątrz jak i wewnątrz. Miejsca jest wystarczająco. Dla kierowcy i pasażera z przodu super, z tyłu gorzej jeśli siadam sam za sobą (180 cm) na nogi i stopy średnio ale jak w trasie siedziała za mną żona miała miejsca wystarczająco a tak to głównie dzieciaczki. Bagażnik 530 litrów ale idealnie foremny i ustawny. W poprzednim aucie był większy i żona myślała że się nie zapakujemy na wyjazd a spokojnie weszło wszystko. System zamykania na przycisk czy otwierania nogą działa świetnie. Auto bardzo komfortowe i bardzo dobrze wyciszone. Świetne bardzo wygodne fotele i to że konsola skierowana jest do kierowcy sprawia bardzo dobre wrażenie. Przy zmianie auta chciałem wrócić do benzyny i martwiłem się trochę o silnik czy 1.6 wystarczy szczególnie w trasie i nie potrzebnie. 180 KM i 250 Nm niby szału nie ma jednak świetnie współpracuje z 8 stopniową skrzynią biegów. Miło ciągnie już od dołu a w trasie przy pełnym bagażniku i 4 osoby w środku ani razu nie bałem się czy dam rade wyprzedzić w każdych prędkościach nawet jak przy 160 wyprzedzałem auto spokojnie rozpędziło się do ponad 200.
Niby 1.6 ale naprawdę daję radę. Jeździłem większymi i mocniejszymi a jednak to jak on działa jestem bardzo mile zaskoczony zawsze ma wystarczająco mocy. na jeździe próbnej mieli tylko diesla 2.0 HDI a 1.6 Pure Tech jeździłem w 5008 ale nie zawiodłem się.
Od kilku lat jeżdżę tylko automatami głównie hydrauliki ostatnie auto z DSG. EAT8 jest świetna. Pracuje bardzo dobrze, szybko i łatwo można się jej nauczyć żeby wrzucała bieg taki jaki chce.
Auto zachowuję się stabilnie, i jest sprężyste. Więc nie ma obaw że będzie się wychylać przy szybszym pokonywaniu zakrętów ale jest komfortowe i to lubię. Chociaż na dziurach trochę tłucze.
Lakier bardzo cienki i łatwy do zarysowania. Juz w salonie przy oddaniu miał pełno mikrorysek. Kolor czerwony ultimate
Dość szerokie słupki A oraz malutka tylna szybka. Ale jest tyle kamer i czujników ze nie ma problemów z parkowaniem. Auto jest bardzo zwrotne a jak trzeba to samo parkuje.
Z przodu idealnie. Nie ma co się bać dotykowego ekranu i opcji w nim oraz kosmicznych przycisków. Bardzo ułatwiają życie a na wszystkie ważne opcje są skróty. Niby łatwiej klime sterować pokrętłami jak często krytykują ale naprawdę nie sprawia to problemu.
Nagrzewa się bardzo szybko i chłodzi bardzo dobrze. Minus że na tył nawiew sprawnie działa głownie gdy włączy sie nadmuch na kabinę a w AUTO dmucha dość słabo. W dodatku czynnik chłodzący to ten najdroższy na rynku :(
Z przodu jak najbardziej OK i bardzo łatwo można znaleźć komfortową pozycje z tyłu gorzej. W zależności od ustawienia siedziska z przodu, czasemz tyłu brakuje miejsca na stopy oraz wyższe osoby będą miały mało przestrzeni na kolana. U mnie to głownie dzieci wiec nie ma problemu
Bardzo dobrze wyciszony. Lepiej od SuperB oraz Mazdy 6. Tak samo jak Passat B8 a może i lepiej.
Póki co 4 miesiące i niecałe 4 tysiące km więc tylko paliwo. W mieście Szczecin z ponad 13 zeszło juz do 12 z małym hakiem ale głównie krótkie odcinki 3km do przedszkola wracając jeszcze jakies zakupy jeżdzac dłużej spada jeszcze. W trasie do 150 ok 8 wiec dobrze a pyrkanie krajowymi ok 7
Zawsze francuzy omijałem ale nowe peugeoty są naprawde ładne i musiałem wejść do salonu. Byłem na jazdach próbnych różnymi autami i Peugeot naprawde zrobił na mnie wrażenie jakość materiału w środku jest naprawde dobra. Wszystko jest miekkie nic nie stuka nie trzeszczy.
Nowe auto które było wycenione na 180 tysięcy ( Wersja Allure z dodatkami) kupiona za duuużo mniej na wyprzedaży rocznika a w fotelu pasażera z przodu brakuje kawałka gąbki w boczku ( nie zauważone podczas odbioru)......tak być nie powinno
Poki co żadnej, czas pokaże

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 PureTech 180KM 132kW [l/100km]

8,7