Ocena kierowcy - Peugeot 508 II SW

Janek, 2 lata temu
Silnik 1.6 PureTech 225KM 165kW
Rok produkcji 2021
Peugeot 508 II SW 1.6 PureTech 225KM 165kW 2018-2023 - Oceń swoje auto
Silnik : Taki mały silnik a sobie radzi.
Zawieszenie : Zawieszenie aktywne jest wypasione.
Szukałem samochodu nowego, który musi spełnić kilka warunków, ma mieć w miarę zapas mocy, normalny bagażnik, dobrze się prowadzić, dodatkowo powinien być dobrze wykonany, z dobrych materiałów i mieć dość nowoczesne multimedia w tym dobre audio i co najważniejsze, ma sięnadawać na trasy, nie do miasta. Szukałem więc suva lub kombi. obszedłem wiele salonów, łącznie z tymi "premium" i po tym wszystkim, padło na 508. Zobaczcie sobie wykonanie Arteona i porównajcie do 508,VW przy 508 to po prostu dramat, Audi? w tej cenie będzie miało na wyposażeniu dywaniki welurowe, Honda? Plastiki trzeszczą jeszcze w salonie, Lexus? UX nie ma bagażnika, reszta za drogie lub palą w trasie za dużo. Toyota? Wykonanie godne pożałowania, nawet Hyundai w tych czasach jest lepiej wykonany i mniej awaryjny. Więc tak, kupując nowy samochód, to problem, ale znalazłem kompromis, czyli 508.
Silnik jest mały, nie da się oszukać, przy wdepnięciu słychać go, jak w każdym samochodzie, dźwięk 4 cyl nie jest jakiś super, ale, na prawdę daje radę, dodatkowo kultura pracy jest bardzo ok, nie wibruje, zachowuje się przewidywalnie, do tego mało spala. Mega pozytyw.
Aisin, nie powinien się psuć i tyle jeśli chodzi o zalety. Ma niestety małego laga, nie jest on wielki jak to niektórzy piszą, ale jest. Mi to nie przeszkadza i na pewno nie stwarza niebezpieczeństwa, bo to nie jest ogromny lag, na poziomie skrzyń automatycznych sprzed 10 lat, więc akceptowalny.
Mam wersję z adaptacyjnym zawiasem, działa wzorowo. Wcześniej miałem 4wd, ten ma tylko przód ale szczerze, jest na prawdę dobrze jak na 2wd a odwdzięcza się niskim spalaniem.
Francuski ocynk, nie spodziewam się japońskiego rdzewienia. Niektóry narzekają na spasowanie, no serio, porównując do Lexa może nie jest idealnie, ale porównując do VW, Toyoty, Kianek, Fordów, jest dobrze.
Wiem, dałem 5 gwiazdek a wszyscy mówią, że widoczność słaba. Dla mnie jest wypas, głównie za sprawą małej kierownicy, pozycji za kierownicą, ja widzę to, co powinienem widzieć w tak komfortowej pozycji. Dodatkowo, asystentów parkowania od groma łącznie z kamerą 360 - przynajmniej w moim wyposażeniu.
Działa dobrze, dodatkowo auto ma filtry węglowe.
Kierowca + pasażer ma idealnie, z tyłu trochę ciaśniej ale nie przesadzajmy, 2 dorosłych ludzi spokojnie się zmieści dość wygodnie. Bagażnik jak na tak niskie kombi na wypasie.
Szok, że w końcu znalazłem ciche auto na trasy. Jest ciche na autostradzie, nie tylko dookoła bloku, jak np. w Toyota.
Mało pali, nie wiem jak z częściami bo jeszcze nic się nie psuło.
To jest raczej sztuka kompromisów. 508 wygrał po batalii poszukiwań w wielu salonach.
Póki co nic.
Póki co nic.