Ocena kierowcy - Peugeot 807 Minivan

Silnik 2.0 HDi 107KM 79kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 807 Minivan 2.0 HDi 107KM 79kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Bardzo dobrze hamulce jak na takie gabaryty ale pod warunkiem używania oryginalnych klocków.Raz założyłem zamienniki - dramat.Po 1000km musiałem je wyrzucić bo efektywność hamulców spadła do 40%.
Żałuję,że nie mam automatycznej skrzyni biegów;((
Doskonale to przy tym silniku ale po chiptunningu za jedyne 1000zł dostałem dodatkowe kilkadziesiąt koników i naprawdę można już tym jeździć nawet w mieście.Miałem 109 KM a okazało sie ,że po 5 latach silnik \"zgubił\" 7KM ale powidzieli mi fachowcy od chipa,że w tych śilnikach tak się zdarza.Teraz mam 127KM i jest bardzo przyzwoicie.Zużycie ropy zmalało o 0,5 l/100km (w mieście) a auto jest żwawe i czasami się nawet pościgam na mieście;). Silnik ma fajny pomruk;)
Skrzynia pracuje idealnie.Jedyny mankament do dźwigienka do przełączania na wsteczny-jest tam taki plastik na drążku,pękł i dźwigienka nie odbijała ale poradziłem sobie z tym problemem (nie wymieniałem go).Poza tym przełożenia wchodzą idealnie (chciaż zdecydowanie wolałbym automat)
Nic się nie dzieje.Nawet końcówki mam w porządku od nowości.
Wysoko,duża szyba.Światła idealne,wysoko położone.Dla mnie super.
Bardzo dużo miejsca.
Dość dobrze,chociaż \"skrzywiony\" poprzednim moim autem (chrysler Grand Voyager) uważam,że mógłby byc cichszy.
Tani w utrzymaniu.Nawet w Aso ceny nie są wygórowane (np.wymiana oleju z filtrami i olejem ok.500zł,dla porównania np.Ford Fokus wymiana oleju z filtrami ok.1200,- w ASO).
Doskonałe auto za tę cenę.Ja zapłaciłem za nie 115tys.zł i uważam ,że były to dobrze wydane pieniądze.Dla porównania wtedy nowy Chrysler Grand Voyager (którego chciałam kupić) kosztował w podstawowej wersji w silniku benzynowym ok.165tys.
To auto przy normalnym uzytkowaniu i dbaniu o nie nie ma prawa odmówic posłuszeństwa.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 107KM 79kW [l/100km]

9,5