Szukaj

Informacje o Peugeot 807

Lata produkcji: 2002 – 2014
Segment: VANy
Model należący do klasy minivanów (segment K) produkowany od 2002 roku. W ofercie Peugeota zastąpił „806-tkę”, pierwszego vana francuskiej marki stworzonego w ramach projektu „eurovan” koncernów PSA (Peugeot i Citroen) oraz Fiat. 807 również powstał we współpracy z Fiatem, a jego bliźniaczymi modelami są Citroen C8, Fiat Ulysse oraz Lancia Phedra. Oparto go na prototypie o nazwie 807 Grand Toursime z 2003 roku. W 2008 roku „807-ka” została poddana modernizacji. Od początku produkcji, model znalazł już prawie 200 tysięcy nabywców.
czytaj więcej
Powagosław
Niedawny facelifting nie powinien nikogo zwieść. Zmiany okazały się pozorne, co sprawiło, że z każdym miesiącem 807 wygląda coraz bardziej archaicznie. Na szczęście, miejsca w nim wciąż sporo. ~Powagosław
Luzacjusz
Istnieje niebezpieczeństwo, że podjeżdżając tym samochodem pod dworzec, ktoś weźmie cię za kierowcę taksówki. Ale przecież ten stary wóz do niczego innego się nie nadaje. Peugeot powinien rozważyć sprzedawanie dwóch „807-mek” w cenie jednej. Byłoby przynajmniej przyzwoicie. ~Luzacjusz

Peugeot 807 – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Oceny Peugeot 807

Liczba ocen: 92
Ogólna ocena
4,0 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(80%)

Zalety

+ Karoseria + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Widoczność

Wady

- Stosunek jakość/cena - Drobne usterki - Koszty utrzymania

Wybrane oceny

4,3
~Marcin
Tepee 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Peugeot 807
Trudno mi sie doczekać kolejnej dłuższej podróży! Auto typowo rodzinne, idealne na dłuższe trasy (kilkakrotnie już na raz przejeżdzałem ponad 1.000km i wielokrotnie 300-400km) ze względu na gabaryty trochę uciążliwe w centrum miasta. Bardzo wygodne, indywidualne ustawianie każdego z siedzeń jest olbrzymim atutem - ze względu na komfort pasażerów ale również przestrzeń bagażową. Samochód zakupiony z myślą o wyjazdach wakacyjnych (zawsze połączenie kilku miejsc góry/morze/jeziora, kilka tys. kilometrów, 5 osób, 2 namioty i cały sprzet turystyczny + wózek dziecięcy) i tu sprawuje sie genialnie. Nawet wyjazd do teściów potrafi być przyjemny :)
5,0
~Maciek
Minivan 2.2 HDi 128KM 94kW
Peugeot 807
Od lat jeżdzę Vanami i muszę przyznać że to najlepszy samochód tej klasy, dla którego nie widzę alternatywy. Zaskakuje małe spalanie diesla w tak dużym samochodzie. Ważne, to po zakupie przeczyścić FAP, gdyż w większości jest mało drożny, stad potem narzekanie na duże spalanie. To tylko godz. roboty. Mój 2.2 HDI ze skrzynią 6 spala w trasie 6 litrów. Oczywiście przy spokojnej jeździe nie załadowanym po dach. Auto jest bardzo komfortowe, jazda w trasę to przyjemność. Silnik jak wszystkie HDI uchodzi za mało awaryjny. To najlepsze diesle, udoskonalane przez lata, stosowane w wielu autach, w tym dostawczych, gdzie robią naprawdę duże przebiegi. Nie polecam natomiast do poruszania się po mieście. Samochód jest duży, skrzynia ma przełożenia długie. Stworzony raczej do pokonywania w komforcie długich tras. Pasażerowie wysiądą przez przesuwane dżwi, często elektryczne. W upalne dni dysponują sterowaniem klimy w tylnym przedziale. Nawiewy zaś są nawet w podłodze. Podsumowując, jest to najbardziej udany Van. Nowoczesny, dlatego wskazana jest jakaś znajomość technik. Bardzo długo produkowany, więc wszelkie ew. przypadłości dobrze znane. Szanowany potrafi bezproblemowo przejechać setki tyś. km.
5,0
~Darek
Minivan 2.2 HDi 128KM 94kW
Peugeot 807
Najbardziej udany Van dopracowany przy współpracy wiodących producentów w tym segmencie. O doskonałej konstrukcji świadczy aż 12 lat produkcji bez znaczących modyfikacji. Proszę nie wierzyć że Van to tylko amerykański, bo ich auta są zdecydowanie archaiczne i paliwożerne. Mam porównanie, gdyż od zawsze mam Vana jako dodatkowe auto na wypady z rodziną i porównałem już wszystko co na rynku w zbliżonym roczniku. 807 jak reszta bliźniaczych Eurovanów bije na głowę konkurencję. Oczywiście nie należy bać się francuskiego diesla. To jeden z najbardziej udanych silników. Nie ma nic wspólnego z awaryjnymi silnikami z Renault Espace. Szczególnie 2.2 HDI skonstruowany do dużych przebiegów w limuzynach jak również w autach dostawczych gdzie bezproblemowo robi setki tyś, km. Silnik, mimo że nie jest konstrukcyjne wysilony, sprawia że auto jest bardzo żwawe, przy czym spalanie jest zbliżone do zwykłej limuzyny. Ułatwia to 6-biegowa skrzynia biegów. Jak wspomniałem rodzina HDI to najlepsze diesle i wszelkie negatywne opinie wynikają z tego że sprowadzamy zaniedbane trupy z cofniętym licznikiem, a potem takie igiełki sprawiają problemy. Mechanicy zaś zacierają ręce z uciechy na zyski. Prawd jest tak że najczęściej jakiś przewodzik podciśnienia zsunął się. Sumując, nowoczesny wygodny ekonomiczny samochód na wyprawy z rodziną. Spać w nim również można, przynajmniej 2 osoby. Mieści standartowy dmuchany materac, który można rozłożyć na złożonych fotelach:)

Raporty spalania Peugeot 807

Liczba raportów: 89
Średnie spalanie dla Peugeot 807
9,7 – 13,0
l/100 km
7,1 – 8,6
l/100 km
9,7 – 11,3
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

9,9
Minivan 2.0 HDi 107KM 79kW
Peugeot 807
Skrzynia automatyczna 4-biegowa, moc silnika 107 KM!!! (b. rzadka wersja w Polsce), filtr FAP!!! Auto bezwypadkowe, salon, prawidłowa geometria, opony renomowanych firm z regularnie kontrolowanym ciśnieniem. Auto zadbane, paliwo najczęściej z Neste, doświadczony kierowca (jazda dynamiczna, ale płynna). Średnie spalanie z przebiegu 120.000 km (reset komputera co 8-9.000 km: 9,4l/100 km. Spalanie miejskie (Warszawa) przy krótkich jazdach (ok. 4-5 km) z zimnym rozruchem, przy spokojnej jeździe: 12,4L/100 km Spalanie miejskie (Warszawa) przy dłuższych jazdach (powyżej 5 km) z zimnymi i ciepłymi rozruchami, przy spokojnej jeździe: 11,4l/100 km. Jazda w trasie (autostrada, nie mylić z drogami krajowymi!), obciążenie maksymalne, bez przekraczania prędkości 120 km/h, z użyciem tempomatu: 8,0l/100 km. Jazda w trasie, z drogami krajowymi, bez przekraczania prędkości 120 km/h, z użyciem tempomatu, niezależnie od obciążenia: 8,5l/100 km. Gdy auto było nowe (do przebiegu kilkadziesiąt tysięcy kilometrów) zużycie paliwa w poszczególnych kategoriach jak wyżej mogło być nawet o 1 litr wyższe, co jest typowe dla silników HDI.
13,0
Minivan 2.0 16V 136KM 100kW
Peugeot 807
12,5 - średnie spalanie, 17,8 - jazda praktycznie tylko w mieście, 8,8 - trasa z prędkością 80 - 90 km/h. No w mieście to poprostu ciągnie jak ciężarówka. Nadmienię, że mam automatyczną skrzynię biegów. Miałem poprzedni model 806 z tym samym silnikiem, ale tym w mieście szło się zmieścić w 12 litrach przy bardzo oszczędnej jeździe, no tamten miał manualną skrzynię. Byłem swoim już na trzech diagnostykach w spr. wysokiego spalania, ale wszędzie mówią to samo - że samochód nie posiada żadnych usterek i po prostu tyle pali. Nie polecam dla kogoś z płytką kieszenią. Polecam ze względu na wygodę ,przestronność i dobre wyposażenie.
8,1
Minivan 2.2 HDi 128KM 94kW
Peugeot 807
Jak dla mnie super zużycie paliwa. Między 7,8, a 8,5 l/100km przy codziennej jeździe w cyklu mieszanym. miasto 9l/100km, w zime 9,5-9,7l, trasa to jest bajka: rekord 6,5/100km średniego na całej trasie 1200km. Przy obciążeniu w trasie podobnie: przy 6-ciu osobach, bagażach i boksie dachowym zmieściłem się w 7l/100km na tej samej trasie. To auto lubi podróże ;-)
Peugeot 807